Bundesliga. Dwa gole Sobiecha, bramka Lewandowskiego

FC Augsburg
1
0
1
Bramki: Lewandowski (77.), Mueller (90. - karny) Skład: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba - Lahm (90. Kimmich), Alonso, Vidal (56. Coman) - Thiago - Mueller (90. Bernat), Lewandowski, Costa
FC Augsburg
Bramki: Esswein (43.) Kartki: Verhaegh - żółta Skład: Hitz - Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Feulner - Baier - Esswein (71. Altintop), Kohr (90. Matavz), Koo, Werner - Bobadilla (77. Ji)
Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu w wygranym 2:1 derbowym meczu z Augsburgiem. Dwa razy dla Hannoveru trafił Artur Sobiech, ale jego zespół przegrał u siebie z BVB 2:4. Borussia wciąż jest liderem Bundesligi
Bayern miał wielkie problemy w derbach Bawarii Augsburgiem. W pierwszej połowie monachijczycy mieli przewagę, ale to Augsburg strzelił pierwszego gola - tuż przed końcem pierwszej połowy po pięknej zespołowej akcji do bramki trafił Esswein.

Po zmianie stron Bayern atakował, ale nie umiał strzelić gola. Kilka szans miał Lewandowski, ale świetnie spisywał się Marwin Hitz. W 77. minucie Polak rozpoczął akcję w środku pola, minął trzech rywali i wyłożył piłkę Muellerowi. Ten z ostrego kąta uderzył w kierunku dalszego słupka, Hitz zdołał obronić, ale Lewandowski z najbliższej odległości zdobył gola.

W 90. minucie w polu karnym faulowany był Costa - tak przynajmniej uznał arbiter, choć piłkarze Augsburga długo protestowali. Do "jedenastki" podszedł Thomas Mueller, który pewnym strzałem dał Bayernowi czwarte zwycięstwo w sezonie

Borussia znowu strzeliła cztery gole

Wciąż wygrywa także Borussia Dortmund, która na własnym stadionie ograła Hannover. Nas szczególnie cieszy forma Artura Sobiecha, który najpierw dał swojej drużynie prowadzenie, potem wyrównał stan meczu - Polak w 18. i 53. minucie wykończył kontry swojej drużyny.

Dla Borussii dwa gole z karnego strzelił Aubameyang, jednego Mchitarian. Raz do swojej bramki trafił Felipe.

Po czterech kolejkach Bundesligi liderem tabeli z kompletem punktów jest Borussia, która strzeliła 15 goli i 3 straciła. Bayern ma tyle samo punktów, ale gorszy stosunek bramkowy (12:2).