Bayern - Borussia. Guardiola: nasz najlepszy mecz z BVB

- To najlepszy mecz, jaki zagraliśmy z Borussią Dortmund od czasu, gdy jestem trenerem Bayernu - powiedział Pep Guardiola po starciu obu drużyn w półfinale Pucharu Niemiec. Bayern przegrał po serii rzutów karnych 0-2, nie wykorzystując żadnej z czterech jedenastek.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Jestem dumny ze swojego zespołu. Nigdy nie byłem bardziej dumny - powiedział Guardiola tuż po meczu. - Graliśmy bardzo dobrze. To najlepszy mecz, jaki zagraliśmy z Borussią Dortmund od czasu, gdy jestem trenerem Bayernu.

- Nie mamy się czego wstydzić. Przegraliśmy mecz. By się wstydzić, musielibyśmy zrobić coś gorszego. To nie będzie miało żadnego wpływu na mecz z Barceloną [półfinał Ligi Mistrzów]. To inne spotkanie i inne rozgrywki.

Guardiola bardziej martwi się problemami zdrowotnymi swoich piłkarzy. Arjen Robben powrócił po miesięcznej przerwie w 71. minucie, ale musiał zejść mniej niż 15 minut później - doznał kolejnego urazu. Poobijany jest Thiago Alcantara. Do szpitala po starciu z bramkarzem Borussii trafił Robert Lewandowski. - Nie wiem, czy zagra z Barceloną - powiedział Guardiola.

Philipp Lahm: - Można się poślizgnąć przy karnym, ale jestem bardzo rozczarowany, że stało się to w półfinale. Mogliśmy wcześniej rozstrzygnąć mecz, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans. Gratulacje dla Borussii Dortmund.

Thomas Mueller: - Nie byliśmy zorganizowani przez 10, 15 minut. Dortmund groźnie atakował w tym czasie i strzelił gola. Zagraliśmy dobry mecz, ale nie strzeliliśmy więcej bramek.

Mueller wypowiedział się również o sytuacji, w której piłkę ręką w polu karnym zagrał Marcel Schmelzer. - Dla mnie to ewidentny karny. Graliśmy lepiej, niż mogłoby się zdawać. Starcie z Barceloną w Lidze Mistrzów w przyszłym tygodniu to zupełnie inne rozgrywki, nie mają nic wspólnego z meczem z BVB.

Juergen Klopp, trener Borussii Dortmund: - Niesamowity mecz. Oba zespoły dały z siebie wszystko. Bayern był lepszy w pierwszej połowie, ale zasłużyliśmy na wyrównanie w drugiej części. Ten dzień był nam przeznaczony.