Bundesliga. Niemieckie media: "Lewandowski miał tyle kontaktów z piłką co Neuer"

Hertha Berlin
0
0
0
Bramki: Schweinsteiger (80.) Skład: Neuer - Lahm, Boateng, Dante - Weiser, Schweinsteiger, Rode, Gaudino (46. Kurt) - Mueller (67. Thiago), Lewandowski, Goetze (75. Pizarro)
Kartki: Kalou - żółta Skład: Burchert - Pekarik, Langkamp, Brooks, Schulz (83. Wagner) - Skjelbred, Lustenberger - Haraguchi, Stocker (73. Hegeler), Plattenhardt - Kalou (66. N'Djeng)
- W pierwszej połowie miał tyle samo kontaktów z piłką co Manuel Neuer - napisał o występie Roberta Lewandowskiego z Herthą Berlin monachijski "Abendzeitung".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z danych serwisu statystycznego whoscored.com wynika, że Neuer w całym meczu był przy piłce 46 razy, a Lewandowski 40. Jednak podkreślono, iż Polak poprawił się oraz był bardziej aktywny w drugiej połowie. Na ok. 15 minut przed końcem spotkania groźnie uderzał głową po dośrodkowaniu Thiago Alcantary z rzutu rożnego.

Od "Sportalu" Lewandowski dostał przeciętną ocenę 3,5 (skala 1-6, gdzie 1 to klasa światowa, 6 poniżej krytyki). Najwyższe noty dostali Neuer, Boateng, Weiser, Schweinsteiger oraz Lahm - 2,5. Słabo ocenieni zostali Dante, Goetze oraz Mueller, dostali "czwórki".

"Kicker" podkreśla, że Hertha zagrała znacznie lepiej aniżeli Porto. Bayern wygrał w Lidze Mistrzów z mistrzem Portugalii 6:1 i awansował do półfinału. Z tego względu Pep Guardiola przeprowadził sporo zmian, bo aż pięć. Zagrali m.in. Gianluca Gaudino, Mitchell Weiser czy Sinan Kurt, który zadebiutował, wchodząc z ławki. Najlepsze wrażenie zrobił Weiser, który zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce Schweinsteigera. Hertha tym samym przegrała po raz pierwszy od siedmiu spotkań, ale również miała groźne okazje - wyśmienitą okazję miał Nico Schulz, ale powstrzymał go Manuel Neuer.

Bayern może zdobyć trzecie mistrzostwo Niemiec z rzędu już w niedzielę. Wystarczy, że drugi VFL Wolfsburg nie pokona na wyjeździe Borussii Moenchengladbach (mecz o 17.30).

Dani Alves, Sami Khedira... takich piłkarzy twój klub może pozyskać za darmo!