Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2022. Szef ligi niemieckiej: Zlikwidować 1/8 finału

Podczas mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze 1/8 finału nie powinna być w ogóle rozgrywana - stwierdził Andreas Rettig, szef DFL (niemieckiej ligi piłkarskiej), w rozmowie z ?Kickerem?. Wszystko ze względu na najbardziej prawdopodobny termin rozegrania turnieju - listopad oraz grudzień.
- Nie można dopuścić do sytuacji, w której mundial jest skrócony z 32 do 28 dni, ale piłkarze muszą rozgrywać tyle samo spotkań - uważa Rettig. Boi się o zdrowie piłkarzy, dla których zwiększenie natężenia spotkań może skutkować liczniejszymi kontuzjami.

Niemożliwe jest jednak zmniejszenie liczby uczestników. - W teorii powinny zostać rozważone wszystkie możliwości, ale takie rozwiązanie wydaje się niewykonalne - stwierdził Rettig i zaproponował coś innego. - Dobrą opcją wydaje się zlikwidowanie 1/8 finału. Z grup awansowaliby tylko zwycięzcy, od razu do ćwierćfinału.

Rettig zaapelował też, by w 2022 roku nie rozgrywać Klubowych Mistrzostw Świata. Zazwyczaj ta impreza odbywa się w grudniu. Przełożenie terminu rozegrania mundialu w Katarze będzie miało spory wpływ również na ligę niemiecką. Rettig obawia się większej liczby "angielskich tygodni", gdy rozgrywanych jest kilka spotkań. Bundesliga przed MŚ nie zdoła rozegrać pełnej rundy (17 spotkań), tylko "13, może 14". To oznacza, że po przerwie zimowej niemieckie kluby będą musiały zagrać 20 lub nawet 21 kolejek. Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje nikogo, lecz na razie nikt nie zaproponował lepszego rozwiązania.

Bohater Manchester City - FC Barcelona? Leo Missi [MEMY]


Więcej o:
Komentarze (20)
MŚ 2022. Szef ligi niemieckiej: Zlikwidować 1/8 finału
Zaloguj się
 • keinnasenhasen

  Oceniono 222 razy 206

  Proponuje zlikwidować nie tylko 1/8 finału, ale i całe mistrzostwa.

 • the_foe

  Oceniono 161 razy 141

  ja mam rozwiazanie: UEFA wychodzi z FIFA i organizuje UEFA World CUp. Jak sie dołaczy Ameryka PD to nawet nikt roznicy nie zauwazy.

 • sirseb

  Oceniono 99 razy 89

  dwie druzyny z najwiekszym bilansem bramkowym wchodza do finalu.

  (w przypadku wiekszej ilosci druzyn z podobnym bilansem - rzut moneta)

  bedzie jeszcze krocej.

 • civilis212

  Oceniono 78 razy 78

  Proponuję, by trenerzy 32 reprezentacji przyjechali w 2022 roku do Kataru i by zaczęli ciągnąć za zapałki. Ten ktory wyciągnie najkrótszą, zostaje mistrzem świata. A poważnie już mówiąc, to to jest jakaś patologia. Najpierw FIFA dokonuje jakiegoś chorego wyboru za miliardy hajsu łapówek, a teraz się kombinuje jak się tylko da, żeby te łapówy przyniosły skutek, czyli MŚ w Katarze. Blatter i cała jego świta powinni już dawno siedzieć w pierdlu za to.

 • remo29

  Oceniono 65 razy 65

  A nie wyjdzie Katarowi prościej zapłacić wszystkim rywalom za walkowera? A potem wystarczy kupić puchar, a nie biegać w upale i udawać...
  --
  parada karzełków

 • gilzzy

  Oceniono 27 razy 27

  a może rozegrać grupy jak eliminacje a w katarze dopiero od 1/8 zacząć?

 • freiman

  Oceniono 23 razy 23

  Ilość problemów związanych z przyznaniem Katarowi MŚ jest tak ogromna, że jedynym wyjaśnieniem brnięcia w to dalej jest korupcja

 • kibic_krzysztof

  Oceniono 16 razy 14

  A może zamiast spotkań nie bawić się tylko od razu zagrać serie jedenastek - mundial zamknąłby się w ciągu 2 dni, a i Katar momentalnie miałby niemal równe szanse co reszta stawki.

 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 8 razy 8

  Petrodolary nie śmierdzą... można wszystko!
  Co za paranoja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX