Bundesliga. Fatalne oceny Lewandowskiego za mecz ze Stuttgartem

Bayern Monachium pokonał 2:0 VfB Stuttgart w meczu 20. kolejki ligi niemieckiej. Cały mecz w barwach mistrzów Niemiec rozegrał Robert Lewandowski, ale był to kolejny jego ?cichy? występ.
2
Kartki: Romeu - żółta Skład: Ulreich - Schwaab (46. Harnik), Baumgartl, Niedermeier, Hlousek (72. Kostić) - Romeu (58. Maxim) - Sakai, Klein, Gentner, Leitner - Ibisević
Bramki: Robben (41.), Alaba (51.) Kartki: Benatia - żółta Skład: Neuer - Benatia, Dante, Alaba - Weiser (46. Mueller), Alonso, Schweinsteiger, Bernat - Robben (88. Rode), Lewandowski, Goetze
Bramki dla Bayernu zdobyli Arjen Robben i David Alaba. Przy bramce Holendra asystował Mitchell Weiser, który był jedynym piłkarzem w zespole Josepa Guardioli, który dotknął piłkę mniej razy niż Lewandowski. Weiser był przy futbolówce w sumie 26 razy, a Polak miał o dwa kontakty z piłką więcej. Szkopuł w tym, że Lewandowski zagrał 90 minut, a Weisera Guardiola zdjął w przerwie.

Nic dziwnego, że Lewandowski otrzymał fatalną ocenę 5.9 od serwisu Whoscored.com. Nikt na boisku nie otrzymał gorszej. Taką samą miał tylko bramkarz rywali Sven Ulreich.

W sumie Lewandowski miał dwa strzały, w tym jeden w światło bramki i nie popisał się żadnym kluczowym podaniem. "Zanotował jeden albo dwa faule na obrońcach i poza tym niczym specjalnym w ofensywie się nie wykazał" - podsumował występ Polaka Goal.com. Znany piłkarski serwis dał kapitanowi reprezentacji Polski notę 1,5/5.