Bundesliga. Bayern remisuje z Schalke, ponad pół godziny Lewandowskiego

Bayern Monachium zremisował z Schalke 04 Gelsenkirchen 1-1 po golach Arjena Robbena oraz Benedikta Hoewedesa. Mecz na ławce zaczął Robert Lewandowski, który wszedł na boisko w 55. minucie.

Początek meczu należał do Bayernu, który wykonywał kolejne rzuty rożne. Nic jednak z nich nie wynikało. Obraz meczu zupełnie zmieniła jedna kontra Schalke. Wychodzącego na "setkę" Sidneya Sama sfaulował Jerome Boateng i dostał czerwoną kartkę (będzie pauzował przez trzy spotkania). Do karnego podszedł Erick Choupo-Moting, ale strzelił fatalnie - lekko i blisko środka. Manuel Neuer nie miał problemu ze skuteczną obroną.

Guardiola dokonał korekty ustawienia i wprowadził Dante za Mario Goetzego. Od tej pory Bayern grał w ustawieniu 3-4-2. Przeważał, ale brakowało mu dobrych okazji bramkowych.

W przerwie w Schalke doszło do zmiany bramkarza. Za Fabiana Giefera wszedł 19-letni Timon Wellenreuther. Początek drugiej odsłony nie należał do najciekawszych. W 55. minucie na boisko wszedł Robert Lewandowski, zmieniając niewidocznego Thomasa Muellera. 11 minut później Polak cieszył się po strzelonej bramce, ale gola nie uznał sędzia - uznał, że piłka wcześniej wyszła poza boisko. I tak ewentualny gol byłby zapisany jako samobój golkipera Schalke. Bawarczycy dostali rzut rożny... i to po nim padł gol. Arjen Robben uprzedził obrońców gości i pokonał Wellenreuthera, debiutanta.

Radość Bayernu nie trwała jednak długo. Schalke wyprowadziło jeden z nielicznych ataków i dostało rzut rożny. Dośrodkowanie Sidneya Sama na bramkę zamienił Benedikt Hoewedes. Nie upilnował go Mitchell Weiser.

Lewandowski doszedł do dobrej okazji w 90. minucie, gdy po pięknym przyjęciu minął Joela Matipa, ale uderzył fatalnie, wysoko ponad poprzeczką. Po chwili sędzia zakończył spotkanie; nie doliczył nawet minuty.