Bundesliga. Zwycięstwo Bayernu, gol Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił swoją siódmą bramkę w bieżącym sezonie Bundesligi. Bayern Monachium pokonał 4:0 Augsburg, a Polak popisał się ładnym strzałem zza pola karnego.
FC Augsburg
Skład: Manninger - Verhaegh, Hong, Klavan, Baba - Baier - Bobadilla, Feulner, Altintop (73. Kohr), Werner (70. Esswein) - Djurdjić (64. Molders)
Bramki: Benatia (58.), Robben (59., 71.), Lewandowski (68.) Skład: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Rode, Alonso (74. Goetze), Schweinsteiger (72. Hojbjerg) - Robben (77. Mueller), Lewandowski, Ribery
Wszystkie bramki dla Bayernu padły w drugiej połowie w odstępie 13 minut. W 58. minucie do siatki trafił Mehdi Benatia, 60 sekund później wynik podwyższył Arjen Robben, niespełna dziesięć minut później swoją bramkę zdobył Lewandowski, a w 71. minucie ponownie cieszył się z gola Robben.

Polski napastnik popisał się ładnym, płaskim uderzneiem tuż przy słupku po podaniu Bastiana Schweinsteigera.

Był to jego siódmy gol w sezonie. Polak ma na swoim koncie też trzy asysty. W sumie dla Bayernu strzelił już dziesięć goli i zaliczył siedem asyst.

Bayern po 15 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 39 punktami na koncie. Stracił do tej pory zaledwie trzy bramki.

Na 15. miejsce spadła Borussia Dortmund, która przegrała 0:1 z Herthą Berlin. Łukasz Piszczek zagrał cały mecz, a Jakub Błaszczykowski wszedł na murawę w 35. minucie za kontuzjowanego Henricha Mchitarjana.