Bundesliga. Bayern gromi, gol i asysta Lewandowskiego

Hoffenheim
0
0
0
Bramki: Goetze (23.), Lewandowski (40.), Robben (82.), Rode (87.) Kartki: Boateng, Alonso - żółta Skład: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng (73. Dante), Bernat - Alonso - Robben, Mueller (59. Rode), Goetze (77. Schweinsteiger), Ribery - Lewandowski
Hoffenheim
Kartki: Schwegler, Volland - żółta, Szalai - czerwona Skład: Baumann - Strobl, Suele, Bicakcić, Beck - Rudy, Schwegler - Volland (71. Szalai), Firmino, Elyounoussi (81. Kim) - Modeste (71. Schipplock)
Bayern Monachium pokonał u siebie 4:0 Hoffenheim w 12. kolejce Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył bramkę i zaliczył asystę przy golu Arjena Robbena.
Bayern dominował przez całe spotkanie. Pierwszą bramkę zdobył w 23. minucie Mario Goetze po podaniu od Xabiego Alonso. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Lewandowski. Robben dośrodkował z prawej strony pola karnego, a Polak wyskoczył do główki i wykorzystując nieporadność obrońców umieścił piłkę w siatce.

Przy golu na 3:0 w 82. minucie sytuacja się odwróciła - asystował Lewandowski, a strzelał Robben. Holender podał do Polaka, ten odegrał mu w tempo i w sytuacji sam na sam Robben z łatwością podwyższył wynik. Na 4:0 pięć minut później trafił Sebastian Rode.

Lewandowski w tym sezonie Bundesligi ma już na koncie sześć bramek. W klasyfikacji strzelców lepsi są tylko Goetze oraz Alexander Meier z Eintrachtu Frankfurt. Obaj powiększyli w sobotę dorobek do siedmiu bramek.

Bayern jest liderem Bundesligi i ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Wolfsburgiem, który przegrał 2:3 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Niepokonani dotychczas Bawarczycy zgromadzili ich 30 i mają bilans bramek 31-3.

Prosty quiz piłkarski. Pamiętasz, ile gwiazdy mają lat? >

Czy Robert Lewandowski będzie królem strzelców Bundesligi?
Komentarze (29)
  • eurotram

Oceniono 115 razy 105

Czyżby egoista Robben zaczął grać dwójkowe akcje z Lewym?Jeśli tak,to widać jaki power może zyskać Bayern przy takim układzie...

• bladyshrek

Oceniono 87 razy 75

Nie wiem jak inni to odebrali ale gromkie, trzy razy wykrzyczane "LEWANDOWSKI!!!" na niemieckim stadionie, a tym bardziej w Monachium, na mnie robi wielkie wrażenie. W Dortmundzie to brzmiało jakoś inaczej.

• kibicacmilan

Oceniono 111 razy 45

Po raz kolejny nie potrafi Pan normalnie opisać meczu,podczas weekendów opisuje Pan jedynie wynik,kto strzelał ewentualnie jak w tym przypadku jak padały bramki choć i to nie do końca się udało.Żeby to była poważna redakcja pewnie napisałby do Pana szefa by zwrócił na Pana uwagę,jednak do sport.pl więc tutaj to normalka.

Pozwolę sobie napisać własny mini artykuł.
    Mecz rozpoczął się od doskonałej sytuacji dla "Wieśniaków".Po długim przeżucie z połowy boiska do Elyounoussi'ego ten bez przyjęcia zagrał w pole karne do Modeste ,który wyprzedził próbujących mu przeszkodzić obrońców i w 200% sytuacji uderzył głową obok lewego słupka bramki Neuer'a.W odpowiedzi doskonałą sytuację miał Mueller ,kiedy to dostał podanie za obrońców ,niestety na posterunku był bramkarz gości Baumann.Co nie udało się Muellerowi udało się Goetze,który w 23 minucie po strzale zza pola karnego strzelił ładną bramkę,otwierając wynik spotkania.Można uznać że małą winę za bramkę ponosi bramkarz,który był źle ustawiony(wg mnie wysunięty zbytnio).
    Kolejne minuty upływały pod znakiem spokojnej gry Bayernu i próbującego coś ugrać Hoffenheim.Trwało to do 40 minuty kiedy to Robben dośrodkował na 5/6 metr a tam ył Lewandowski ,który główką skierował piłkę do bramki.Do końca spotkania już niewiele się działo i 1 połowa skończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.
    Druga połowa do spokojna kontrola wyniku przez Bayern.Wieśniacy mieli swoją okazję(mój błąd nie pamiętam minuty meczu) kiedy to po błędzie Benatii który tak asekurował piłkę wychodzącą na "piątkę" że uprzedził go piłkarz Hoffenheim,Volland z najbliższej odległości mocnym strzałem trafił Neuer'a w stopę.
    W 77 minucie z boiska zszedł strzelec pierwszej bramki Goetze i przy ogromnej owacji kibiców na Allianz Arenie za niego na boisku pojawił się po 18 miesięcznej przerwie Bastian Schweinsteiger.Kiedy to czas płynął a Bayern kontrolował sytuację ,trochę nieporadnie konstruując akcję w 82minucie Robben wszedł w pole karne,pokazał mu się Lewandowski,panowie zagrali z klepki,dzięki czemu holender wyszedł sam na sam z Baumannem i lekką podcinką pokonał bramkarza.Tym samym Robert odwdzięczył się asystom Robbenowi za wcześniejszą sytuację.
    W 87 minucie Bayern miał rzut z autu.Piłka trafiła do Schweinsteigera który z pierwszej piłki zagrał między obrońcami do wchodzącego idealnie w tempo Rode i ten mocno uderzył piłkę obok bramkarz ,było 4:0.
    W 89 minucie z boiska wyleciał Adam Szalai ,który ostro zaatakował Dante a w zasadzie jego kostkę.
    Sędzia nie doliczył ani minuty i zakończył mecz.
    Bayern ma 7 pkt przewagi nad drugim w tabeli Wolfsburgiem i jest na dobrej drodze do obrony tytułu.

Dziękuje.

P.S.
    Pewnie błędy popełniłem,pewnie nie jeden ale ja nie jestem dziennikarzem a myślę że mojego komentarza więcej dowie się kibic który meczu nie oglądał niż czytając Pana artykuł.

• juventusiak87

Oceniono 12 razy 10

Bramka głową Lewego jak na treningu ;)

• ergosumek

Oceniono 5 razy 3

Gdyby Polska miała Robena, to Lewandowski strzelałby również w reprezentacji.
    A tak sam musi wypracowywać sytuacje i dla siebie i dla innych.
    Bo "inni" mu nie wypracują.
    Wczoraj główka podręcznikowa, jak w cymbergaja, a asysta bardzo wyrafinowana, oba gole piękne.