Bundesliga. Hat trick Muellera i kolejna wygrana Bayernu

Thomas Mueller strzelił trzy bramki i poprowadził Bayern Monachium do wyjazdowej wygranej 4:0 z Eintrachtem Frankfurt. Robert Lewandowski zagrał słabszy mecz i zszedł z boiska w 68. minucie.
4
Skład: Wiedwald; Oczipka, Anderson, Russ, Chandler; Stendera (Kittel 67.), Hasebe, Medojević, Meier, Aigner; Seferović
Skład: Neuer; Rafinha, Boateng, Dante, Bernat; Gotze, Lahm (Rode 72.), Muller, Alonso, Ribery (Shaqiri 76.); Lewandowski (Robben 68.) Gole: Muller (24., 64., 68.), Shaqiri (86.)
Dwa gole i asysta Pawła Olkowskiego

Lewandowski miał udział przy pierwszej bramce. To po zagraniu Polaka Franck Ribery podał do Muellera, który w 22. minucie otworzył wynik spotkania. W drugiej połowie polski napastnik mógł zdobyć bramkę, ale jego strzał głową obronił Felix Wiedwald. W 68. minucie Lewandowskiego zmienił Arjen Robben.

Gdy Polak schodził z boiska, było już 3:0 dla Bayernu, bo dwie kolejne bramki strzelił Mueller. W 64. minucie wykorzystał podanie Ribery'ego, a trzy minuty później dobre zagranie Mario Goetzego. Wynik w 86. minucie ustalił Xherdan Shaqiri po podaniu innego rezerwowego Sebastiana Rode.

Bayern w tym sezonie Bundesligi jeszcze nie przegrał. Po 11 kolejkach ma osiem wygranych i trzy remisy, prowadzi w tabeli z 27 punktami na koncie.