Bundesliga. Bayern - Hannover 4:0. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium w wygranym 4:0 meczu z Hannoverem. Po siedmiu kolejkach napastnik reprezentacji Polski ma na koncie cztery trafienia.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Obie bramki Lewandowskiego padły w podobnych okolicznościach, po nieudanych pułapkach offsajdowych Hannoveru. W szóstej minucie polski napastnik dostał długie podanie od Rafinhi, przyjął piłkę na klatkę piersiową i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam strzałem przy prawym słupku.

Drugi gol Lewandowskiego padł w 38. minucie. Tym razem długą piłkę w kierunku Polaka posłał Xherdan Shaqiri, Lewandowski "skleił" futbolówkę i uderzył przy lewym słupku.

W końcówce meczu Lewandowski był bliski trzeciego trafienia. Jego świetne uderzenie głową, po którym piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę, odbił jednak Ron-Robert Zieler. Dwa pozostałe gole dla Bayernu strzelił - w 13. i 79. minucie - Arjen Robben.

Po siedmiu kolejkach Lewandowski ma na koncie cztery bramki, dwie asysty i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Prowadzi Shinji Okazaki z Mainz, który strzelił jedną bramkę więcej. Polak strzela bramkę średnio co 133,5 minuty. W ubiegłym sezonie, gdy zostawał królem strzelców, zdobywał gola średnio co 140 minut.

Cały mecz w drużynie Hannoveru rozegrał Artur Sobiech, któremu nie udało się pokonać Manuela Neuera, choć przed przerwą znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bayernu. "Bawarczycy" z 17 punktami na koncie zajmują pierwsze miejsce w lidze. Hannover jest szósty i ma dziesięć "oczek".

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!