Bundesliga. Porażka Borussii Dortmund

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie przegrała w sobotę na wyjeździe z FSV Mainz 0:2

Nie można mówić o tym, że wynik okazał się dla dortmundczyków krzywdzący - to było wyrównane spotkanie.

Pierwszy gol padł dopiero w 67. min. Jairo asystował, Shinji Okazaki pokonał Weidenfellera. Trzy minuty później była szansa na wyrównanie, ale Ciro Immobile przekreślił sobie na jakiś czas szanse na wykonywanie rzutów karnych - zmarnował "jedenastkę".

Jakby tego było mało, Borussię pogrążył jej piłkarz - cztery minuty po niewykorzystanym karnym Matthias Ginter wpakował piłkę do własnej siatki.

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, nieobecny Jakub Błaszczykowski nadal dochodzi do siebie po kontuzji.

Po czterech kolejkach Borussia ma na koncie sześć punktów - dwa zwycięstwa i dwie porażki.