Bundesliga. Bramka Artura Sobiecha

Hannover pokonał 2:0 Hamburger SV w meczu 3. kolejki ligi niemieckiej. Jedną z bramek strzelił Artur Sobiech.
Hannover 96
Bramki: Andreasen (13.), Sobiech (24.) Kartki: Andreasen, Bittencourt, Marcelo - żółta Skład: Zieler - Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz - Schmiedebach, Andreasen - Joselu, Kiyotake (81. Gulselam), Bittencourt (88. Briand) - Sobiech (71. Karaman)
Kartki: Holtby, Diekmeier, Jiracek - żółta Skład: Drobny - Diekmeier, Djourou, Cleber, Ostrzolek (60. Jiracek) - Behrami (78. Arslan), Holtby - Stieber, Mueller, Green (46. Rudnevs) - Lasogga
24-letni napastnik trafił do siatki w 24. minucie. Otrzymał świetne podanie z lewej strony od Joselu i strzelił z metra. Futbolówka w ogromnym zamieszaniu otarła się o rękawice golkipera i wturlała się do bramki.

Było to pierwsze trafienie Polaka w tym sezonie. Po raz pierwszy jednak trener Tayfun Korkut wystawił go w pierwszym składzie. W dwóch poprzednich spotkaniach Sobiech zagrał zaledwie 17 minut. Teraz turecki szkoleniowiec zdjął go z boiska po 71 minutach gry.

Gol Sobiecha był bramką na 2:0. Wcześniej - w 13. minucie - do siatki trafił Leon Andreasen. Po trzech kolejkach Hannover ma siedem punktów na koncie i zajmuje trzecie miejsce w Bundeslidze. Pierwszy jest Bayer Leverkusen, a drugi Bayern Monachium. Oba zespoły mają taką samą liczbę oczek.