Bundesliga. Niemieckie media: Piszczek zrobił sobie wakacje o dziewięć sekund za długie [OCENY]

Borussia Dortmund przegrała 0:2 z Bayerem Leverkusen w spotkaniu 1. kolejki ligi niemieckiej. Od pierwszych minut na boisku przebywali Łukasz Piszczek i Sebastian Boenisch, ale nie dostali wysokich ocen za swoją grę od niemieckich dziennikarzy.

Spotkanie zostanie zapamiętane przede wszystkim z najszybciej strzelonej bramki w historii Bundesligi. Już w dziewiątej sekundzie do siatki trafił Karim Bellarabi, który wykorzystał podanie Sebastiana Boenischa. Mimo tej asysty niepowoływany ostatnio reprezentant Polski nie dostał wysokich ocen za swoją grę.

Serwis Sportal.de dał Boenischowi notę 3,5, a słabszą otrzymał tylko Son Heung-min. Serwis pochwalił lewego obrońcę właściwie tylko za grę w ofensywie. Piszczek otrzymał taką samą ocenę jak Boenisch, a lepszą w słabym zespole Borussii dostał jedynie Sokratis. "To był niefortunny dzień dla Polaka. Szczególnie w pierwszej połowie był jednym z głównym punktów zapalnych zespołu z Dortmundu. Po przerwie grał znacznie lepiej i w kilku sytuacjach pokazał, że zasługuje na grę w pierwszym składzie" - czytamy w uzasadnieniu.

Obaj reprezentanci Polski otrzymali takie same noty od serwisu Goal.com (3,5/5), a od "Koelner-Stadt Einzaiger" Boenisch dostał przeciętną "trójkę" (żaden zawodnik w zespole nie dostał słabszej). Choć, jak czytamy w uzasadnieniu: "Był solidny, nie miał większych potknięć i zaliczył asystę".

Surowe dla Piszczka były tymczasem dzienniki "Der Westen" i "Reviersport" , od których dostał słabą "czwórkę" (niższe oceny "4,5" otrzymali tylko Marco Reus i Ciro Immobile). "Zrobił sobie wakacje za długie o dziewięć sekund" - pisze "Der Westen", nawiązując do szybkiej bramki Bayeru. A w "Reviersport" czytamy: "Gdy tylko znalazł się pod presją, wpadał w tarapaty i popełniał błędy. W pojedynkach często był spóźniony, a gdy szedł do przodu, narażał zespół na groźne kontry".

Serwis Whoscored.com dał Piszczkowi ocenę 6.7 (trzy wygrane pojedynki, trzy przechwyty, trzy wybicia, jeden zablokowany strzał, jeden niecelny strzał), a Boenischowi 8.1 - trzecią najwyższą ze wszystkich zawodników (cztery wygrane pojedynki, trzy przechwyty, dwa wybicia, dwa strzały niecelne i asysta).