Bundesliga. Wygrana Bayernu i szansa dla Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał Werder Brema 5:2 w 32. kolejce Bundesligi. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Mario Mandżukić, który wraz z Robertem Lewandowskim jest współliderem klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Bayern mistrzostwo Niemiec ma już zapewnione, więc w lidze Pep Guardiola może dać odpocząć niektórym zawodnikom. W meczu z Werderem cały mecz na ławce przesiedział także Toni Kroos, a dopiero w drugiej połowie na boisko wyszli Philipp Lahm i Arjen Robben.

Choć po pierwszej połowie Werder prowadził dzięki trafieniom Aarona Hunta i Theodora Gebre Selassie, to Bayern odniósł pewne zwycięstwo. Dwie bramki zdobył Claudio Pizarro, po jednej dodali Robben, Bastian Schweinsteiger i Franck Ribery.

Szansa dla Lewandowskiego

Dzięki absencji Mandżukicia Lewandowski może zostać w sobotę samotnym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Prowadzi w niej wraz z Chorwatem, obaj mają po 18 goli. Borussia od 18.30 zagra z Bayerem Leverkusen, relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.