Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Uli Hoeness przyjął wyrok

Niemiec nie odwoła się od decyzji sądu, który skazał go na 3,5 roku więzienia za oszustwa podatkowe. Prezes Bayernu Monachium ogłosił również, że podaje się do dymisji.
Akt oskarżenia mówił o ok. 3,5 mln euro zaległych podatków od zysków ze spekulacji giełdowych i walutowych na tajnym szwajcarskim koncie. Ale najpierw obrońca oskarżonego przyznał w jego imieniu, że podliczając wszystko, trzeba mówić raczej o oszustwie na 18,5 mln euro. A potem ekspertka prokuratury jeszcze podbiła stawkę: Hoeness oszukał na co najmniej 27,2 mln euro. Co najmniej, bo jak mówiła, wszystkie wątpliwości rozstrzygała na korzyść oskarżonego. Sędziemu, gdy wydawał wyrok, wyszło ostatecznie 28,5 mln - pisał o procesie Hoenessa Paweł Wilkowicz.

W piątek Hoeness w krótkim oświadczeniu zamieszczonym na stronie Bayernu Monachium napisał, że po konsultacjach z rodziną, zdecydował się przyjąć wyrok. Poinstruował też swoich adwokatów, żeby nie składali odwołania. Jak najszybciej ustąpi z funkcji prezydenta Bayernu Monachium. ''Oszustwa podatkowe były najgorszym błędem w moim życiu'' - dodał.

Więcej o:
Komentarze (30)
Uli Hoeness przyjął wyrok
Zaloguj się
 • szwampuch58

  Oceniono 43 razy 29

  Pewien Adam o niemieckim nazwisku ma lepsze uklady z prokuratura,jemu umozyli sprawe

 • bora5

  Oceniono 30 razy 28

  u nas do więzienia ,albo kopa na wyższy stołek albo na zasłużoną emeryture a sprawa ciągnęła by się latami.

 • ernest31

  Oceniono 20 razy 12

  >Czy to jest wiadomość sportowa? I czy to takie istotne? A co mnie obchodzi były prezes bayernu?<
  Nie musisz czytać.

  >Nieźle go załatwiła samozalegalizowana mafia zwana państwem.<

  "Z prawem można się nie zgadzać ale póki co, trzeba je respektować"
  Podatki trzeba płacić, płakać i płacić co nie ma żadnego związku z orjentacją polityczno-społeczną o czym doskonale wiedzą tuzy finansowe.

 • ricci15

  Oceniono 6 razy 2

  dzisiaj w Bildzie jest zdjecie czerwonej koszulki FC Bayern z napisem Hoeness a pod spodem numer 3,5
  na drugim zdjeciu (z inernetu w Bildzie) Hoeness siedzi w celi w czapecce BSV Dortmund, takimze szaliku a koc na pryczy jest tez w barwach BSV, bedzie siedzial w Landsbergu (tam gdzie kiedys Hitler), tam osadzaja oszustow podatkowych a w bawarskich wiezieniach nie ma SKY Sport pay pal i Hoeness nie bedzie mogl zbyt wiele meczow obejrzec ale po kilku miesiacach bedzie mogl wychodzic na caly dzien i wracac na noc, a po polowie wyroku bedzie mogl warunkowo wyjsc, nie bedzie mial ciezko ale musi zaplacic 40mln€ (-10 zaplaconych), bankructwo

 • kindar

  Oceniono 1 raz -1

  strona z typami, polecam www.facebook.com/pages/Nasze-Typy/1388071431454062

 • eurotram

  Oceniono 8 razy -2

  Tak jak nigdy nie lubiłem Hoenessa,tak teraz uważam że w jego wypadku należy postąpić jak z Gerhardem Gribovsky'm. Wiem,że naskoczą na mnie ortodoksyjni wyznawcy teorii "równe prawo dla wszystkich",ale pod pewnymi względami się z tą teorią nie zgadzam.Według mnie nalezy rozgraniczyć dwa przypadki:
  1) Zwykły burak lub cwaniaczek,robiący w 100% na swój rachunek,menda społeczna itd. Futruje tylko swoją d... i zamknięcie go nie wyrządzi zbytniej szkody światowi dookoła,a on dostanie nauczkę;
  2) Człowiek z potencjałem,którego działalność przynosi korzyści także wielu innym (często zwykłym) ludziom; w takim wypadku owszem,powinna być kara,ale jednocześnie nie taka,która uniemożliwi skazanemu kontynuowanie działalności korzystnej dla rzeszy ludzi dookoła. A jakkolwiek nie lubię Hoenessa i nie kibicuję FC Hollywood,to zamknięcie Uliego H. będzie mieć szkodliwe skutki dla wielu innych ludzi,którzy pewnie nawet byli z fiskusem rozliczeni (w tym Bogu ducha winnych masarzy z jego fabryki kiełbas,jeśli jego syn jest słabszym menedżerem). Dlatego uważam,że najlepszym rozwiązaniem jest kara opisana wyżej: Uli na noc idzie do kicia,ale w dzień pracuje w Bayernie i w swojej fabryce kiełbas.

 • spiral_architect

  Oceniono 7 razy -3

  Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy aspekt: otóż państwowi złodzieje, którzy wsadzili go do więzienia, sami nie płacą żadnych podatków. Dlaczego? Ano dlatego, ze rz ady i urzędnicy nie są potrzebni gospodarce, ani do niej nie należą. Gospodarka to 3 sektory: produkcja, handel, usługi. Działalność urzędnicza nie jest zadnym z nich. Oni NIC NIE WYTWARZAJA. Ergo ich pensje pochodzą TYLKO I WYŁĄCZNIE z pracy tych, co wytwarzają. Więęc podatki płacone przez urzędasów są de facto podatkiem od czyichs innych podatków, nie zaś z ich pracy.

 • spiral_architect

  Oceniono 40 razy -4

  Nieźle go załatwiła samozalegalizowana mafia zwana państwem. Za to ku uciesze wszelkiej masci lewactwa, które same będąc gołodupne, z zawiscią patrzy na tych, którzy mają cos więcej i z jakże wielką radoscią wita takie przypoadki jak Hoeness. Zakład, że lewactwo rzucałoby weń kamieniami, gdyby była taka możliwosc.

  Ja bym zrobił na etatystach i statolatrykach taki oto eksperyment: dał im do ręki na początku miesiąca całą ich kasę brutto, kupować by mogli po cenach netto. A na koniec miesiąca musieliby zapłacić - ale z własnej kieszeni, nie tak jak teraz - wszystkie podatki. Oj, wtedy kwik ich i oburzenia niósłby się po horyzont i pod niebiosa.

 • gerrit

  Oceniono 40 razy -8

  tylko 3,5 roku paki za 28,5 mln.eur ??..chetnie poszedlbym na taki uklad i jeszcze dzisiaj bym stanál za taki szmal pod bramá kicia..Bayern Monachium - wizytówka niemieckiego futbolu..smiech na sali...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX