0
1
1
Hannover 96
Bramki: Schulz (25.) Kartki: Schlaudraff - żółta. Skład: Zieler - H. Sakai, Marcelo, C. Schulz, Pocognoli - Andreasen (Kadah 90.), Stindl - Schlaudraff, Huszti - Ya Konan, A. Sobiech
Kartki: Allagui - żółta. Skład: Kraft - Pekarik (Christoph Janker 83.), Lustenberger, S. Langkamp, J. van den Bergh - Skjelbred , Hosogai - Allagui (Ronny 79.), Ben-Hatira, N. Schulz - Ramos (Sandro Wagner 79.)
Piłkarze Hannoveru nie przedłużyli passy zwycięstw na własnym stadionie i pierwszy raz w tym sezonie stracili punkty przy własnej widowni. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramki zdobywali Ronny i Schulz. Artur Sobiech rozegrał całe spotkanie w ekipie gospodarzy.
Hannover 96 i Hertha Berlin rozpoczynały ósmą kolejkę Bundesligi. Przed tym spotkaniem obie ekipy były sąsiadami w tabeli - zespół, którego reprezentantem jest Artur Sobiech, zajmował czwarte miejsce, a Hertha plasowała się na piątej pozycji w tabeli Bundesligi. Polak ma coraz pewniejszą pozycję w swoim klubie, a za zaufanie trenera odpłaca się dobrą grą.

Na początku spotkania piłkarze obu ekip nie forsowali tempa gry. Bliżej strzelenia bramki byli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie w 10. minucie meczu. Do dośrodkowania z lewej strony doszedł Ramos, ale tylko musnął piłkę czubkiem głowy, a ta powędrowała obok bramki. Osiem minut później znów okazję mieli goście. Skjelbred wycofał przed pole karne, a do piłki dopadł Hosogai, który oddał dobry, mocny strzał, ale piłka minęła kilka metrów bramkę Hannoveru. Gdy wydawało się, że Hannover ma wyraźny problem ze stwarzaniem sobie okazji pod bramką Krafta, drużyna Sobiecha wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu. Hannover miał rzut rożny, piłkę wybijali obrońcy Herthy, jednak zdecydowanie za słabo, dopadł do niej Schulz i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce drużyny z Berlina. Później grę kontrolowali gospodarze, których ta bramka zdecydowanie uskrzydliła. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli jeszcze goście, ale nie zdołali wyrównać meczu i na przerwę schodzili z bagażem jednej bramki.

Trudne zadanie czekało Herthę, ponieważ prowadząc 1:0 i grając u siebie, Hannover nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie! Jednak druga połowa spotkania to nieustanne ataki gości. Nieskuteczny pod bramką gospodarzy był jednak tego dnia Ramos, który marnował raz za razem okazje, jakie stwarzali mu koledzy.

W 72. minucie piękną akcją popisali się berlińczycy. Piłka krążyła dość długo między zawodnikami, wreszcie Skjelbred popisał się fenomenalnym zagraniem w pole karne do Ramosa. Napastnik Herthy miał dogodną pozycję do oddania strzału, ale ją zmarnował i strzelił obok słupka bramki strzeżonej przez Zielera. Sam Ramos nie mógł uwierzyć, jak zmarnował tę okazję. W 80. minucie spotkania Hertha dopięła swego i wyrównała stan meczu. Należała się ta bramka zespołowi z Berlina. Pięknym, mocnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ronny, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej. Piłka po jego strzale przeleciała przez mur ustawiony przez zawodników gospodarzy i wpadła do bramki obok bezradnego Zielera. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyśmienitą okazję zmarnował Sobiech. Polak uderzył głową na bramkę Krafta z najbliższej odległości, ale bramkarz gości instynktownie wybił futbolówkę nad bramką. Polak mógł ustalić wynik meczu, jednak tego nie uczynił, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie.