Telekom Cup 2013. Efektowna wygrana Bayernu w finale. 5:1 z Borussią Moenchengladbach

5
Heimeroth - Wendt, Dominguez, Nordtveit, Jantschke - Arango, Xhaka, Dahoud, Herrmann - de Jong, Hrgota Bramki: de Jong (30. z karnego)
Starke - Contento, van Buyten, Boateng, Rafinha - Kroos, Alcantara, Lahm - Ribery, Muller, Robben Bramki: Ribery (17.), Lahm (23.), Thiago (26.), Robben (41.), Muller (59.)
Thiago i Daniel Van Buyten z Bayernu Monachium

Thiago i Daniel Van Buyten z Bayernu Monachium (Fot. Frank Augstein AP)

Bayern Monachium wygrał 5:1 z Borussią Moenchengladbach w finale Telekom Cup i potwierdził dobrą formę. Swoją pierwszą bramkę w barwach nowego klubu strzelił Thiago Alcantara.
Bawarczycy od pierwszych minut zdominowali przebieg wydarzeń na boisku. Już po 26 minutach prowadzili 3:0 dzięki bramkom Ribery'ego, Lahma i Thiago Alcantary. W pierwszej połowie piłkarzy Borusii było stać tylko na honorowe trafienie z rzutu karnego de Jonga.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. W 42. minucie Arjen Robben podwyższył wynik, a rezultat na 5:1 ustalił Thomas Muller, który zakończył lekkim strzałem kombinacyjną akcję swojego zespołu.

Podopieczni Pepa Guardioli potwierdzili w ten sposób świetną formę. Już w półfinale ograli HSV 4:0.

W środę mistrzów Niemiec czeka sparingowe spotkanie z FC Barceloną.