Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Borussia walczy z klauzulami odstępnego

Odejście Mario Goetzego do Bayernu Monachium za 37 mln euro było szokiem dla Borussii i jej kibiców. W odpowiedzi na to doświadczenie, zarząd BVB postanowił, że w przyszłości w klubie żaden zawodnik nie będzie miał w kontrakcie zapisanej klauzuli odstępnego. Jakub Błaszczykowski ma być pierwszym zawodnikiem, któremu zostanie zmodyfikowany kontrakt.
Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc w środę odpowiadał na pytania dziennikarzy w sali prasowej na Signal Iduna Park. Wraz z nim o tajemnicy sukcesu Borussii opowiadał Hans-Joachim Watzke. "Od strefy zero na Wembley" - tak nazwał Zorc błyskawiczną przemianę Borussii na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Na konferencji poruszono temat odejścia Mario Goetzego do Bayernu Monachium, który skorzystał z klauzuli zapisanej w kontrakcie piłkarza. Michael Zorc dał do zrozumienia, że w Dortmundzie uczą się na błędach. Zarząd nie chce powtórki sytuacji Goetzego i dąży do usuwania dodatkowych zapisów w kontraktach zawodników.

- Borussia osiągnęła status, gdzie każdy piłkarz musi być w 100% oddany klubowi - zaznaczył Zorc. - Nowe kontrakty będą podpisywane tylko i wyłącznie bez klauzuli odstępnego. Taki jest nasz cel, a przeszłość pokazała, że potrafimy osiągać wyznaczone cele - dodał dyrektor sportowy Borussii.

Jednoznacznie o problemie klauzuli odstępnego w kontraktach piłkarzy wypowiedział się także Hans-Joachim Watzke.

- Kończymy z klauzulami wykupu, nawet przy ryzyku, że nie utrzymamy zawodnika lub ten nie będzie chciał związać się z naszym klubem - zaznaczył stanowczo Watzke.

Pierwszym zawodnikiem w składzie BVB, który ma mieć zmodyfikowany kontrakt, jest Jakub Błaszczykowski. Media w Polsce donoszą, że skrzydłowy Borussii posiada w umowie klauzulę wykupu w wysokości 15 milionów euro. Mówi się również, że Juventus jest gotowy zapłacić tę sumę. Polak jednak zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu (już bez klauzuli) z Borussią do 2018 roku.

Następny ma być Marco Reus. 23-latek może opuścić klub w 2015 roku za sumę 35 milionów euro. Borussia będzie dążyła do usunięcia tego zapisu z umowy zawodnika.

Więcej o:
Komentarze (1)
Bundesliga. Borussia walczy z klauzulami odstępnego
Zaloguj się
  • alp61

    Oceniono 6 razy 2

    Myślę, że to właściwy ruch. Strony zawsze mogą rozwiązać umowę za porozumieniem. Uzależnienie kontraktu tylko od kwoty odstępnego to jakiś idiotyzm. Ale to będzie kosztowało Borussię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX