Bundesliga. Bayern świętuje mistrzostwo Niemiec

W 33. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern pokonał na własnym boisku Augsburg 3:0. W Monachium rozpoczęła się wielka feta.

Dla Bawarczyków mecz z Augsburgiem był ostatnim ligowym spotkaniem przed własną publicznością - w Monachium świeżo koronowani mistrzowie Niemiec mieli otrzymać mistrzowską paterę i świętować pierwszy w tym sezonie sukces.

Wynik może być mylący - wbrew pozorom to nie był kolejny łatwy mecz dla Bayernu - Augsburg skutecznie bronił się do 70. minuty i od czasu do czasu wyprowadzał groźne kontry.

20 minut przed końcem meczu z prawej strony dośrodkował Dante, a Müller precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Bayern przed końcem zdążył wbić jeszcze dwie bramki - ich autorami byli Shaqiri i Gustavo.

Było to 29. zwycięstwo Bawarczyków w tym sezonie Bundesligi. Po 33 meczach Bayern ma na koncie 88 punktów. W ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z M'Gladbach.

Feta w Monachium

Przed meczem władze Bayernu Monachium zaapelowały do swoich kibiców, aby na sobotnie spotkanie przyszli ubrani w tradycyjne bawarskie stroje. Po spotkaniu odbędzie się parada zwycięzców, która uda się w kierunku głównego placu miasta. Oprócz obecnych piłkarzy Bayernu wezmą w niej także udział legendy klubu. Wśród 22 byłych gwiazd znajdą się m.in.: Gerd Müller, Franz Beckenbauer, Lothar Matthäus, Paul Breitner, Oliver Kahn i Bixente Lizarazu. Fani będą mogli podziwiać ich jadących autobusami bez dachów.

Mistrzostwo Niemiec to pierwsze z trzech trofeów, jakie Bayern mógł wygrać w tym sezonie. Monachijczycy chcą zostać pierwszym niemieckim klubem, który w jednym sezonie wywalczy także Puchar Mistrzów i Puchar Niemiec. Finały tych rozgrywek odbędą się odpowiednio 25 maja (rywalem Borussia) i 1 czerwca (rywalem VfB Stuttgart).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida