Bundesliga. Seria Lewandowskiego trwa

Borussia Dortmund pokonała Mainz 2:0. Drugą bramkę strzelił Robert Lewandowski, dla którego było to 23. trafienie w tym sezonie i 12. z rzędu mecz ze zdobytym golem.

Borussia zaczęła z animuszem i szybko objęła prowadzenie. Swoją 12. bramkę w sezonie zdobył Marco Reus, któremu piłkę klatką piersiową zgrał Mario Goetze.

Po zdobyciu bramki Borussia nie forsowała tempa, choć tworzyła sobie kolejne okazje. W 30. minucie Lewandowski był faulowany w polu karnym, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego. Na początku drugiej połowy dwie dogodne okazje zmarnował Marcel Schmelzer.

Drugi gol padł w końcówce meczu. Łukasz Piszczek dobiegł do linii końcowej z prawej strony i dośrodkował, a Lewandowski z bliska wbił piłkę do siatki. To dziewiąta asysta Piszczka w sezonie i 23. bramka Lewandowskiego. Podtrzymał on swoją serię, trafił do bramki rywali już w 12. kolejnym meczu Bundesligi.

Po tym spotkaniu Lewandowski wciąż prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi, ale zajmujący drugie miejsce Stefan Kiessling zdobył w sobotę dwie bramki i ma ich już 21.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida