Puchar Niemiec. Lewandowski z najsłabszą notą w Borussii: "Zawieszony w przestrzeni"

Kartki:Martinez, Kroos, Mandżukić - żółta
Skład:Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martinez, Schweinsteiger - Mueller (78. Gustavo), Kroos (90. Boateng), Robben - Mandżukić (90. Gomez)
Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Santana, Schmelzer - Gundogan, Bender - Grosskreutz (62. Błaszczykowski), Goetze, Reus (81. Schieber) - Lewandowski
Lokalny dziennik z Westfalii "Ruhr Nachrichten" ocenił piłkarzy Borussii Dortmund po przegranym 0:1 ćwierćfinale Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium. Najsłabszą notę w zespole otrzymał Robert Lewandowski, o którym serwis pisze, że "był całkowicie zawieszony w przestrzeni".
Polakowi "Ruhr Nachrichten" wystawił najsłabszą ocenę w zespole - 4,5. Tak samo nisko oceniono też Kevina Grosskreutza i Marcela Schmelzera. O Polaku serwis pisze: "Był całkowicie zawieszony w przestrzeni. Do przerwy popełnił dwa lub trzy błędy wynikające ze zdenerwowania, a po przerwie w ogóle nie był w grze. W późniejszych minutach był wyraźnie coraz bardziej sfrustrowany".

Na 3,5 ocenił dziennik drugiego z Polaków Łukasza Piszczka, który "po swojej stronie boiska zostawił zbyt wiele przestrzeni Robbenowi. Nie było go także przy Holendrze, gdy ten miał wczesną okazję w siódmej minucie. W pierwszej połowie trzymał się z dala od ofensywy, gdyż musiał zabezpieczać tyły. Prezentował się znacznie lepiej w późniejszej fazie meczu, gdy dostał wsparcie od Błaszczykowskiego". Kapitana naszej reprezentacji serwis nie ocenił, gdyż zagrał tylko 28 minut.

Najlepiej w zespole "Ruhr Nachrichten" ocenił Romana Weidenfellera, który fantastycznymi interwencjami uratował Borussię przed jeszcze wyższą porażką. Dostał perfekcyjną notę 1.0 za obrony strzałów Robbena, Kroosa i van Buytena. "Przy bramce Robbena był bezsilny, gdy ten idealnie wkręcił piłkę w okienko bramki".