Bundesliga. Borussia pokonała Eintracht. Hat trick Reusa

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie 3:0 Eintracht Frankfurt w meczu 22. kolejki Bundesligi. Hat trickiem popisał się Marco Reus.

Borussia w tym meczu musiała sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego, który w meczu z HSV Hamburg dostał czerwoną kartkę i będzie musiał pauzować przez trzy mecze. Jego miejsce zajął Julian Schieber, który dotrwał jedynie do 31. minuty meczu. Wtedy dostał drugą żółtą kartkę za uderzenie jednego z rywali łokciem.

Do tego momentu jednak wynik był już w zasadzie rozstrzygnięty. A wszystko za sprawą Reusa, który dwukrotnie pokonał bramkarza w ciągu kilkunastu sekund. W 8. minucie Gundogan podał przed polem karnym do Goetzego, który genialnie odegrał za plecy obrońców do Reusa. Skrzydłowy Borussii wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans. Dwie minuty później Reus znowu był sam na sam, tym razem dzięki Hummelsowi. I znowu bez problemu umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg gry. Ich osłabienia nie było widać, Eintracht rzadko zagrażał bramce strzeżonej przez Weidenfellera. Mistrzowie Niemiec raz po raz przeprowadzali kontry. Jedna z nich zakończyła się trzecim golem Reusa. Prostopadle w pole karne do Goetzego podał Gundogan, ten pierwszy zmylił dwóch obrońców i wyłożył piłkę Reusowi, który nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki.

Nie zagrał Lewandowski, ale Piszczek i Błaszczykowski pojawili się na boisku od początku meczu. Jednak niczym się nie wyróżnili, a ten drugi został zmieniony w 66. minucie przez Grosskreutza.

Borussia po tym meczu ma nadal 15 punktów straty do lidera Bayernu Monachium, który w piątek pokonał VfL Wolfsburg 2:0.