Bundesliga. Kanonada na początek rundy! Schalke pokonuje Hannover

Trudno było sobie wyobrazić lepszy początek rundy wiosennej w Bundeslidze. Schalke 04 Gelserkirchen pokonało na własnym boisku Hannover 96 5:4. Przez 70 minut na boisku przebywał Artur Sobiech, lecz nie strzelił żadnej z bramek, nie miał nawet ku temu okazji.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niepozornie, bo w pierwszej połowie obie drużyny grały brzydko i brutalnie. Dopiero w końcówce pierwszej połowy meczu pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Farfan, który najlepiej ustawił się w polu karnym po aucie dla swojej drużyny i korzystając z zamieszania, precyzyjnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w drugiej części spotkania. Już trzy minuty po jej rozpoczęciu na 2:0 podwyższył Draxler i wydawało się, że Schalke będzie pewnie kontrolowało przebieg spotkania. Nieoczekiwanie w 55. minucie spotkania Pinto ładnym strzałem z dystansu, po którym piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów Schalke, strzelił bramkę kontaktową. Pięć minut później Hoszti wykorzystał znakomite dośrodkowanie Schlaudraffa i doprowadził do remisu.

Już cztery minuty później trybuny znów mogły cieszyć się z prowadzenia gospodarzy. Holtby rozegrał fantastyczną akcję dwójkową z Hogerem, który idealnym uderzeniem pokonał bramkarza gości, Zielera. Kibice ledwie przestali się cieszyć, a już wynik podwyższył Marica, który do spółki z Holtbym przeprowadził kapitalny kontratak i znów wydawało się, że gospodarzom nic już nie zagraża.

Minęło niecałe 100 sekund, a po precyzyjnym dośrodkowaniu Diouf świetnie odegrał głową do Husztiego, który pięknym strzałem z woleja huknął pod poprzeczkę i strzelił kolejną bramkę kontaktową. Po chwili spokoju w 88. minucie piłkarze Schalke przeprowadzili błyskawiczny kontratak, w wyniku którego przed Zielerem stanęło trzech piłkarzy gospodarzy, a do siatki piłkę skierował Holtby.

Jakby emocji było mało, to na koniec kibice obejrzeli najładniejszą bramkę w tym spotkaniu. Diouf w pierwszej minucie doliczonego czasu gry przewrotką z szesnastu metrów pokonał Hindelbranda, bramkarza Schalke.

Dzięki temu zwycięstwu Schalke wskoczyło na 5. miejsce w tabeli i mając 28 punktów, jest coraz bliżej miejsc, które dają prawo gry w Lidze Mistrzów. Hannover zajmuje w tej chwili 11. lokatę i ma obecnie 23 punkty na koncie. Ekipie Artura Sobiecha ciężko będzie się już włączyć do walki o europejskie puchary.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi newsami i wynikami dzięki naszej aplikacji Sport.pl LIVE! ?