Bundesliga. Borussia wygrywa z Hoffenheim, piękna bramka Lewandowskiego

Borussia Dortmund wygrała z TSG Hoffenheim 3:1, choć po pierwszej połowie tylko remisowała.
Kartki:Weis - żółta
Skład:Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Weis (70. Firmino), Rudy, Salihović - Schroeck, Schipplock (62. Joselu), Volland (62. Ochs)
Bramki:Goetze (26.), Grosskreutz (58.), Lewandowski (66.)
Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Błaszczykowski - Gundogan, Leitner - Grosskreutz (74. Perisić), Goetze (89. Hofmann), Reus (83. Kirch) - Lewandowski
Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego >

Strzelanie przy Wirsol Rhein-Neckar-Arena rozpoczął w 26. minucie Mario Goetze. Po krótkim podaniu Leitnera Goetze zakręcił obrońcą i niespodziewanie uderzył na bramkę z narożnika pola karnego. Chwilę później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Lewandowski, ale przegrał pojedynek oko w oko z Casteelsem.

Gracze Borussii nieco się zdekoncentrowali, co wykorzystali gospodarze. W 35. minucie łatwo ograli defensywę BVB, udało im się ominąć Piszczka, a Schipplock dostawił nogę po podaniu Johnsona i wyrównał na 1:1.

Po przerwie obie drużyny zaczęły z wyraźną rezerwą, ale wkrótce Borussia ruszyła do ataku. W 58. minucie Reus i Gorsskreutz zagrali piękną dwójkową akcję, po której ten drugi zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie. Niecałe 10 minut później Robert Lewandowski postawił kropkę nad i strzelił gola na 3:1. Fantastycznie przyjął piłkę, minął obrońcę i bramkarza, lekko się obrócił i strzelił z ostrego kąta pod poprzeczkę.

Borussia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Bundesligi, jednak do prowadzącego Bayernu traci aż 12 punktów. Hoffenheim zaś, z zaledwie trzema zwycięstwami w sezonie, jest na miejscu 16.