Bundesliga. Borussia wygrywa z Greuther Fuerth. Dwa gole Lewandowskiego

Borussia Dortmund wygrała z beniaminkiem Bundesligi 3:1. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski, trzeciego dołożył Mario Goetze. Choć Borussia prezentowała się dużo lepiej, gościom udało się raz pokonać Weidenfellera.

Do składu Borussii powrócił po kontuzji Jakub Błaszczykowski i zagrał niemal całe spotkanie. Spotkanie, które zaczęło się dla mistrzów Niemiec w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 3. minucie bramkę zdobył Robert Lewandowski przy asyście Mario Goetzego. Z szybkiego objęcia prowadzenia Borussia cieszyła się jednak... zaledwie przez minutę. Ciesząca się jeszcze po golu Polaka obrona BVB zaspała, co bezwzględnie wykorzystał Stieber, lobując Weidenfelera.

W 11. minucie Jakub Błaszczykowski wpadł w pole karne, gdzie faulowali go obrońcy Greuther. Do rzutu karnego podszedł Robert Lewandowski, zamieniając jedenastkę na swojego drugiego gola w meczu. Kilka minut później Błaszczykowski mógł podwyższyć na 3:1, ale po podaniu Goetzego uderzył nad poprzeczką. To, co nie udało się Polakowi, udało się młodemu Niemcowi tuż przed przerwą. Po szybkiej wymianie podań z Błaszczykowskim Goetze znalazł się sam na sam z bramkarzem, wyminął go, zwiódł jeszcze obrońcę i skierował piłkę do pustej bramki.

Niestety, druga połowa spotkania nie była już tak pasjonującym widowiskiem jak pierwsza. Borussia niemal całkowicie kontrolowała grę, ale wynik nie uległ już zmianie. Najlepszą okazję miał Błaszczykowski, który pięknymi zwodami minął rywali, później jednak, z ostrego kąta strzelił w bramkarza.

Borussia z 22 punktami zajmuje teraz 4. pozycję w tabeli Bundesligi i do prowadzącego Bayernu (który zremisował na wyjeździe z 1. FC Nurmberg 1:1) traci 9 punktów.