Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibole Dynama Drezno znów zrobili zadymę

Rok po zadymie wywołanej podczas meczu Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund, kibole Dynama Drezno pobili się z policją w czasie środowego meczu z Hannoverem SV w tych samych rozgrywkach. Klubowi grożą wysokie kary, a wydarzenia z Hanoweru mogą doprowadzić do zaostrzenia kar dla stadionowych chuliganów w Niemczech.
Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku »

Mecz na AWD Arena w Hanowerze zaczął się z piętnastominutowym opóźnieniem, bo wcześniej kibole z Drezna wtargnęli na stadion i starli się z policją. Również po ostatnim gwizdku sędziego - Hannover wygrał w rzutach karnych 4:3, po dogrywce było 1:1 - wbiegli na boisko. Od trybun z kibicami Hannoveru oddzieliła ich grupa ok. tysiąca policjantów. Dziewięć osób odniosło rany, osiemnaście aresztowano.

- Nigdy nie widziałem takiej agresji. Po raz pierwszy odkąd służę w policji bałem się o życie - powiedział tabloidowi "Bild" anonimowy policjant, który opowiedział o śpiewanych obraźliwych piosenkach i latających w powietrzu racach i butelkach. - Zdjęcia są szokujące - mówi z kolei dyrektor wykonawczy niemieckiej ligi DFL Andreas Rettig. - Jeśli wrażenie policjanta jest takie jak czytamy, to sytuacja jest dramatyczna. Stadion powinien być przyjaznym miejscem, dla piłkarzy, sędziów i kibiców. Jeśli tak nie jest, to zmierzamy w złym kierunku.

Zamieszki odbiły się szerokim echem w niemieckim futbolu. - Potrzebowaliśmy tego jak dziury w głowie - skomentował zamieszki trener Hamburgera Thorsten Fink. - Będę szczęśliwy jeśli sankcje będą drastyczne - dodał. Trener Schalke Horst Heldt ostrzega by nie generalizować. - To co się stało jest nie do zaakceptowania. Z około 10 tys. kibiców Dynama 9,5 tys. zachowywało się spokojnie.

Ale niemiecki związek piłkarski DFB prawdopodobnie surowo ukarze klub z Drezna. Już w zeszłym roku po zadymie wywołanej przez chuliganów w barwach tego klubu podczas meczu pucharowego z Borussią Dortmund Dynamo musiało zapłacić 100 tys. euro grzywny. W ciągu ostatnich 20 lat Dynamo było 20 razy w różny sposób karane, po ekscesach kiboli. - Poradziliśmy sobie, ale niestety wielu kibiców z Drezena, nie współpracowało. Nie robią nic by poprawić swój fatalny wizerunek - mówił szef policji z Hanoweru Bernd Kirschning.

Władzie bundesligi planują wprowadzenie kompleksowego programu poprawy bezpieczeństwa na stadionach, ale wiele punktów budzi kontrowersje i protest klubów. M.in. chodzi o pełne przeszukiwanie przy wchodzeniu na stadion i wydłużenie zakazów stadionowych.

- 99 proc. kibiców to nie dotyczy, bo są pokojowo nastawieni. Ale tytaniczną pracą jest oddzielenie ich od zadynmiarzy - przyznał Rettig.

Borussia Dortmund » gładko ograła Vfr Aalen


Więcej o:
Komentarze (8)
Kibole Dynama Drezno znów zrobili zadymę
Zaloguj się
 • der.die.das

  Oceniono 49 razy 17

  No dobra... ale czy Radek Sikorski skomentował to już na tłiterze?

 • xtc3

  Oceniono 32 razy 14

  eeeeeeeeeeee tam, troszkę pobiegali sobie, wspólnie pośpiewali, wszak to najzdrowsza część patriotycznie nastawionej młodzieży. grunt, że po tych paru piwach nie wsiedli na rowery, bo wtedy byłaby jatka.

 • 10danek

  Oceniono 41 razy 13

  Linia cywilizacyjna przebiega wzdluz bylej granicy niemiecko-niemieckiej. Czym bardziej na wschod tym wieksza dzicz.

 • dra-h

  Oceniono 9 razy 3

  Ale jak to? Przecież w Rzeszy nie ma kiboli...

 • nf123

  Oceniono 3 razy -3

  wyłapywać pojedynczo, internować, wywieźć do lasu i jedną kulą uspokajać po 3-5 naraz

 • bogus1200

  Oceniono 36 razy -10

  Kibol to osoba bardzo dumna, którą łatwo zdenerwować, nikt kto nie doświadczył kibolskiego życia nie jest w stanie zrozumieć tej grupy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX