Reprezentacja. Kontuzja Artura Sobiecha. Występ z Anglią zagrożony?

W meczu 4. kolejki Bundesligi Hannover Artura Sobiecha przegrał z Hoffenheim 1:3. Polak rozpoczął mecz w pierwszym składzie, ale tuż przed przerwą opuścił boisko kulejąc. Jeszcze nie wiadomo na ile poważny jest uraz reprezentanta Polski i czy będzie on do dyspozycji Waldemara Fornalika w meczu z Anglią
Hoffenheim
Bramki:Johnson (27.), Salihović (82.), Williams (90.)
Kartki:Williams, Beck - żółta
Skład:Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Rudy, Williams - Vukcević, Firmino (63. Salihović), Usami (81. Volland) - Joselu (71. Derdiyok)
Hannover 96
Bramki:Delpierre (26. - samobój)
Kartki:Felipe, Eggimann - żółta
Skład:Zieler - Cherundolo, Eggimann, Felipe, Rausch - Stindl, Schmiedebach (74. Sakai), Pinto, Nikci (84. Abdellaoue) - Schlaudraff, Sobiech (44. Ya Konan)
Polski napastnik, który doskonale rozpoczął sezon i we wszystkich rozgrywkach zgromadził już pięć goli, musiał opuścić murawę w 44. minucie. Sam pokazał trenerowi, że potrzebuje zmiany (zastąpił go Didier Ya Konan) i zszedł do szatni mocno kulejąc, z grymasem na twarzy.

Jak podała oficjalna strona klubu Sobiech poczuł silny ból pod kolanem. Dziennik "Bild" twierdzi, że urazu nie wywołało starcie z rywalem. Według dziennikarzy napastnik poczuł ból przy zwykłym starcie do piłki.

Jeszcze nie wiadomo, jak poważny jest to uraz i jak długo piłkarz będzie musiał pauzować, o ile w ogóle odpoczynek będzie konieczny. Informacja jednak niepokoi, szczególnie, że już 16 października reprezentacja Polski zmierzy się w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią.

W meczu z Hoffenheim Sobiech - zanim nabawił się urazu - nie błyszczał. Ale miał swój mały udział przy golu, bo naciskał obrońcę Mathieu Delpierrego, który strzelił samobójczą bramkę w 26. minucie.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]

• Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera Jerzy Brzęczek drugim najlepszym trenerem el. Euro 2020! Wyróżnienie dla selekcjonera