Bundesliga. Błaszczykowski w jedenastce "Kickera"

Piłkarz Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski otrzymał notę 2,5 i po raz trzeci z rzędu znalazł się w gronie zawodników kolejki Bundesligi wg magazynu "Kicker". Tak samo niemieccy dziennikarze ocenili jego kolegę z zespołu Łukasza Piszczka. Nieudany debiut Ariela Borysiuka w barwach Kaiserslautern oceniony został na 5,5.

Borussia wciąż imponuje świetną formą. Wygrana 2:0 z Norymbergą była jej czwartym z rzędu zwycięstwem w lidze. Oprócz Piszczka i Błaszczykowskiego w piątkowym spotkaniu grał również Robert Lewandowski. Najskuteczniejszy gracz mistrzów Niemiec otrzymał notę 3. Zagrał do 72. minuty. Wynik spotkania ustalił Lucas Barrios, który na boisku zmienił właśnie naszego napastnika.

O wiele gorzej wiodło się innym Polakom. Sławomir Peszko (FC Koeln) i Eugen Polanski (Mainz) zasłużyli na 4. Debiutujący w Kaiserslautern Ariel Borysiuk, który w meczu z Koeln z dwoma żółtymi kartkami został wyrzucony z boiska już w 40. minucie, otrzymał 5,5 - najgorszą notę w swoim zespole. Jego kolega klubowy Jakub Świerczok grał zbyt krótko i nie został oceniony. Podobnie gracz Hannoveru - Artur Sobiech.

"Kicker" ocenia piłkarzy w skali od 1 do 6 (1 to skala światowa, a 6 występ poniżej krytyki)

Lewandowski na okładce "Kickera". "Po co miałbym iść do Bayernu?" ?