Bundesliga. Bayern zatrzymany przez Hannover

Skończyła się passa 13 meczów bez porażki (we wszystkich rozgrywkach) lidera niemieckiej ekstraklasy. Niespodziewanym pogromcą Bayernu Monachium okazał się Hannover 96. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Zwycięskie bramki zdobyli norweski napastnik Mohammed Abdellaoue i niemiecki obrońca Christian Pander. Bayern przegrał drugi mecz sezonu.

Abdellaoue w 23 min. strzelił gola z rzutu karnego. Trzy minuty później obrońca Rafinha sfaulował Sergia Pintę z Hannoveru i między piłkarzami obu drużyn wywiązała się awantura. Później mecz toczył się już w takiej atmosferze.

Gdy sędzia Manuel Graefe w końcu przywrócił porządek po tej pierwszej awanturze, pokazał czerwoną kartkę obrońcy gości, Jerome'owi Boatengowi, a obrońcy gospodarzy Christianowi Schulzowi żółtą.

Pander podwyższył na 2:0 w 50. min. Kapitan Hannoveru, Amerykanin Steven Cherundolo, 13 min. później został wyrzucony z boiska za faul na Francku Riberym.

Siedem minut przed końcem meczu gola dla Bayernu strzelił Austriak David Alaba.

Tuż przed końcem meczu pomocnik Bastian Schweinsteiger trafił w słupek.

Hannover po zwycięstwie awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Skończyła się zatem passa Manuela Neuera, który nie stracił gola w Bundeslidze przez 771 minut. Rekord wynosi 884 minuty.