Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Zachwyty nad Lewandowskim po pogromie w meczu z Koeln

5 : 0
Informacje
Bundesliga 2011/12 - 10 kolejka
Sobota 22.10.2011 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Borussia Dortmund
3
2
5
FC Koeln
0
0
0
Składy i szczegóły
Borussia Dortmund
Bramki:
Kagawa (7.), M. Schmelzer (25.), Lewandowski (44., 50.), S. Kehl (66.)
Kartki:
Kehl, N. Subotic - żółte.
Skład:
Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Kehl, S. Bender (57. M. Leitner) - M. Gotze (45. J. Błaszczykowski), Kagawa (71. I. Gundogan), Groskreutz - Lewandowski
FC Koeln
Bramki:
-
Kartki:
Matuszczyk, Sereno - żółta.
Skład:
Rensing - Riether, Jemal, Sereno, Eichner - Jajalo (71. K. Pezzoni), Lanig - Chihi (58. C. Clemens), Matuszczyk, Peszko (45. O. Roshi) - Podolski
Strzelec dwóch goli Robert Lewandowski jest wymieniany wśród bohaterów sobotniego meczu z FC Koeln, w którym Borussia Dortmund rozbiła rywali 5:0. Media zachwycają się jego pełną radości z gry postawą, pisząc: ?On trafia, trafia i trafia?.
Dziennik "Der Westen" ocenia Lewandowskiego takimi słowami: "On trafia, trafia i trafia. W meczu z Kolonią na 3:0 i 4:0. Był to jego szósty i siódmy gol w sezonie. Jeszcze jedna rzecz, już teraz ma tyle bramek, ile w poprzednim sezonie po 34 meczach. Jest bardzo mocny i pełen radości z gry". Gazeta oceniła Polaka na 1,5, czyli najlepiej w zespole. Oprócz niego taką samą notę otrzymał jeszcze Matts Hummels.

Taką samą ocenę wystawił Lewandowskiemu dziennik "Ruhr Nachrichten", podobnie jak Hummelsowi i Svenowi Benderowi. Z kolei czytelnicy serwisu wybrali Polaka na gracza meczu, dając mu najwyższą notę ze wszystkich piłkarzy Borussii - 1,3.

Sam Lewandowski przyznał po meczu: - Dziś nie popełniliśmy praktycznie żadnych błędów. W drugim moim sezonie w Bundeslidze jest mi grać zdecydowanie łatwiej, jednak tak naprawdę nie ma znaczenia, kto strzela gole.

Pozostali Polacy także zasłużyli na dobre oceny niemieckiej prasy. Łukasz Piszczek, który popisał się fantastycznym podaniem w akcji zakończonej pierwszym golem Lewandowskiego, dostał noty 2,5 oraz 2. Tę drugą, przyznaną przez "Der Westen", dziennik komentuje słowami: "Rozpoczął jak zawsze rajdem, w który włożył mnóstwo serca, a później powtarzał to znowu i znowu, wrzucając wyśmienicie piłkę z prawej strony. Zaliczył także przepiękne podanie do Bendera przy bramce na 3:0. Wielka klasa".

Z kolei Jakuba Błaszczykowskiego oba serwisy oceniają już różnie. "Ruhr Nachrichten" dał mu notę 2,0 (czytelnicy 2,4), z kolei "Der Westen" przyznając mu notę 3, pisze o zmarnowanej sytuacji z 51. minuty, gdy strzelił tuż obok słupka. Bez specjalnego zachwytu pisze też o widowiskowej asyście przy golu Sebastiana Kehla na 5:0.

Więcej o: