Bundesliga. Najgroźniejsi rywale Borussii już tracą punkty

Borussia Dortmund zaczęła sezon fantastycznie, w świetnym stylu ogrywając HSV. Dużo gorzej wypadli najgroźniejsi rywale klubu Polaków w walce o mistrzowski tytuł. Bayer Leverkusen i Bayern Monachium przegrały inauguracyjne spotkania.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Facebook.com/Sportpl ?

W poprzednim sezonie ekipa z Dortmundu zdobyła mistrzostwo Niemiec z przewagą siedmiu punktów nad Bayerem Leverkusen i dziesięciu nad Bayernem Monachium. Na stracie nowych rozgrywek Borussia zajmuje trzecie miejsce, ale nad najgroźniejszymi rywalami ma już trzy punkty przewagi.

Najpierw punkty stracił Bayer, który przegrał 0:2 na wyjeździe z Mainz. Gole dla gospodarzy strzelali Allagui (32. minuta) i Toprak (samobójcze trafienie z 86. minuty). Wygląda na to, że wicemistrz Niemiec pod wodzą nowego trenera Robina Dutta nie jest na razie w najwyższej formie, bo tydzień temu odpadł z Pucharu Niemiec już w pierwszej rundzie.

Całe spotkanie w barwach Mainz rozegrał powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudę na mecz z Gruzją (10 sierpnia) Eugen Polanski. Pochodzący z Sosnowca były młodzieżowy reprezentant Niemiec w 66. minucie spotkania ukarany został żółta kartką.

Dwie godziny później kibiców Borussii Dortmund ucieszyła nieporadność Bayern Monachium. Bawarczycy na własnym stadionie nie dali rady Borussii Moenchengladbach, a jedynego gola w meczu zdobył Camargo w 62. minucie. Zawodnik wykorzystał nieporozumienie pomiędzy dwoma nowymi piłkarzami Bayernu, reprezentantami Niemiec sprowadzonymi w letnim okienku transferowym - bramkarzem Manuelem Neuerem oraz obrońcą Jeromem Boatengiem.

Ruszyła Bundesliga! Czy Borussia obroni mistrzostwo? To zależy od Bayernu

Borussia wygrała z Hamburgerem SV

Z Łukaszem Piszczkiem i Robertem Lewandowskim w składzie Borussia Dortmund pokonała Hamburger SV 3:1. Lewandowski przy drugim golu asystował piętą. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko na ostatni kwadrans.

UEFA ogłosiła listę 10 najlepszych piłkarzy w Europie. Kto zwycięży?