Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Wenger wściekły na Manciniego

Menedżer Arsenalu Arsene Wenger zdenerwował się na trenera Manchesteru City Roberto Manciniego za to, że Włoch publicznie powiedział, że chciałby zatrudnić zawodnika ?Kanonierów? - Samira Nasriego.
Na konferencji prasowej po drugim meczu (remis 1:1 z chińskim Hangzhou Greentown) podczas azjatyckiego tournee Arsenalu Wenger stwierdził, że zachowanie Manciniego było całkowicie niedopuszczalne. Chodzi o wypowiedź Włocha, który w sobotę w wywiadzie dla "Sky Sports" powiedział, że chciałby mieć w swojej drużynie Nasriego i Sergio Aguero z Atletico Madryt. Tym samym Mancini złamał niepisaną regułę menedżerów w Anglii, według której nie można mówić o zawodnikach mających ważny kontrakt z innym klubem.

- To było całkowicie niedopuszczalne zachowanie. Takie komentarze nie są dozwolone. To było wbrew zasadom, podstawowym zasadom piłki nożnej - powiedział Wenger.

- Nie komentujmy (menedżerowie - red.) sytuacji zawodników, którzy mają ważny kontrakt z innym klubem. Przyszedł czas, byśmy znów zaczęli przestrzegać tej zasady - dodał Francuz. A zapytany, czy był to ze strony Manciniego brak szacunku, odparł:

- Nie mogę stwierdzić inaczej, bo takie komentarze są całkowicie zabronione. Możemy z tym żyć, ale sądzimy, że to było po prostu nie w porządku.Najlepsze transfery. Jak zarobić dwa tysiące procent, albo więcej
Więcej o: