Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Szykuje się starcie Arsene Wenger - FA?

Czy Jack Wilshere pojedzie w czerwcu na Mistrzostwa Europy U-21? Trener młodzieżowej reprezentacji chce go powołać. Przeciwny jest trener Arsenalu Arsene Wenger. - To zła decyzja - mówi.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas »

- To, o czym powinna zdecydować federacja, to czy Jack jest piłkarzem reprezentacji młodzieżowej, czy pierwszej - mówi o 18-latku, który w sierpniu zadebiutował w reprezentacji Anglii Wenger. - Nie wierzę, żeby to była dobra decyzja. To tak jakbyście wzięli dowolnego piłkarza Arsenalu i kazali mu grać w Division One. Będzie czuł tylko tyle, że się cofa - powiedział.

Trener Arsenalu boi się o zdrowie młodego piłkarza, który w tym sezonie wywalczył sobie pierwsze miejsce w zespole z Londynu. - Powinniśmy po zakończeniu sezonu usiąść przy stole i policzyć ile meczów zagrał, zanim zdecydujemy wysłać go na dwutygodniowy turniej. Granie do czerwca w pierwszej drużynie, a potem jeszcze granie na mistrzostwach to zły pomysł. On w walkę o piłkę wkłada 200 proc. Jeśli ktoś taki zagra 40 meczów w sezonie, potrzebuje odpoczynku - dodał menadżer Arsenalu. Wilshere zagrał już w tym sezonie dla Arsenalu 21 razy, a w dodatku wystąpił w meczu reprezentacji i dwóch spotkaniach kadry U-21.

To nie pierwsza sprzeczka o piłkarza między Wengerem a trenerem młodzieżowej reprezentacji Anglii Stuartem Pearce'm. W 2009 r., wbrew zdaniu trenera Arsenalu, do obu reprezentacji był powoływany skrzydłowy Theo Walcot. W sezonie 2009/10 nękały go liczne kontuzje.

Roberto Mancini: Mario Balotelli » musi się uśmiechać


Więcej o: