Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Roberto Mancini: Mario Balotelli musi się uśmiechać na boisku

- Dobrze gdy piłkarz wierzy w siebie. Mario ma wszystko by być jednym z najlepszych na świecie, ale musi to pokazać - powiedział o swoim napastniku trener Manchesteru City Roberto Mancini. Balotelli, który do City trafił latem z Interu Mediolan za 24 mln funtów, znany jest z wyczynów na boisku i poza nim.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas »

- Jaki Jack? - zapytał niedawno 20-letni Włoch, któremu przyznano nagrodę dla najlepszego młodego piłkarza w Europie, gdy dziennikarz poprosił go o opinię na temat drugiego w klasyfikacji, pomocnika Arsenalu Jacka Wilshere'a. Balotelli dodał, że spośród poprzednich zdobywców nagrody tylko Leo Messi był "nieco lepszym" piłkarzem niż on sam.

Mancini spróbował przywołać napastnika do porządku. - Tylko jeśli piłkarz gra na najwyższym poziomie w każdym meczu, może mówić takie rzeczy. Premier League różni się od Serie A. Mario musi to zrozumieć. Jeśli rzeczywiście myśli to co mówi, powinien to pokazywać w każdym meczu - powiedział włoski trener.

- Mario jest szczęśliwy. Gra w doskonałej drużynie, w najlepszej lidze świata. Ma doskonałe atrybuty do gry na najwyższym poziomie, ale musi wkładać serce w swoją grę. Jeśli tego nie zrobi? Znam wielu piłkarzy tak samo utalentowanych jak on, którzy nie grają w czołowych klubach. Musi udowodnić, że ma charakter do gry na takim poziomie - zakończył.

Będzie szlagier w Londynie. Arsenal - Chelsea »


Więcej o: