Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FA rozkłada ręce. Bezsilni wobec brutala?

Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) rozpatrzy prośbę Newcastle, w którym ?Sroki? domagają się wyciągnięcia konsekwencji wobec Nigela De Jonga, który w ostatnim meczu ligowym złamał nogę Hatemowi Ben Arfie. Kara Holendra może jednak ominąć, bo FA pozbawiona jest do tego narzędzi. Inaczej byłoby, gdyby w trakcie meczu arbiter ukarał piłkarza, ale tego nie zrobił.
Ben Arfa doznał podwójnego złamania kości piszczelowej po tym jak zawodnik Manchesteru City bezpardonowo zaatakował jego nogi wślizgiem. Przerwa w grze Francuza będzie trwać przynajmniej pół roku.

W związku z tą sprawą Newcastle wystosowało do związku list, w którym domaga się ukarania Holendra. "Klub nalega, aby FA podjęła działania w stosunku do piłkarza, ponieważ jego atak był niepotrzebny i został zastosowany z nadmierną siłą" - piszą działacze Newcastle.

Jakakolwiek kara może jednak De Jonga ominąć. FA jest ograniczona, bo prowadzący to spotkanie Martin Atkinsson widział całe zdarzenie, ale mimo to nie dał De Jongowi nawet żółtej kartki. Mimo to rzecznik prasowy federacji zapewnił, że organ zajmie się tą sprawą.

O nieodpowiedzialnym zachowaniu piłkarza "City" nie wypowiadają się działacze klubu z Manchesteru. Co więcej defensora broni trener "City", Roberto Mancini oraz kolega z reprezentacji Marc Van Bommel.

Całkiem innego zdania jest jednak selekcjoner reprezentacji Holandii Bert van Marvijk, który już zdecydował się wyłączyć De Jonga ze składu na najbliższe mecze eliminacyjne "Pomarańczowych" z Mołdawią i Szwecją.

Nie pierwszy wybryk De Jonga

Z każdym sezonem spędzonym na piłkarskich boiskach, 26-letni wychowanek Ajaksu pracuje na miano brutala. W tym roku najgłośniej było o jego faulu na Hiszpanie Xabim Alonso podczas finału mundialu w RPA oraz ataku na Amerykanina Stuarta Holdena, któremu podobnie jak Ben Arfie złamał piszczel.

Zarząd Liverpoolu chce sprzedać klub wbrew właścicielom »


Czy piłkarze brutale, nie ukarani czerwoną kartką, powinni być dodatkowo karani po meczu?
Więcej o: