Premier League. Wengerowi grozi kara za obrażanie sędziego

Angielska federacja wszczęła postępowanie przeciw menadżerowi Arsenalu Arsenowi Wengerowi. Francuz miał obrazić sędziego technicznego po sobotnim meczu z Sunderlandem (1:1).
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas »

Wenger odpowie za obraźliwe i agresywne słowa i zachowanie wobec sędziów meczu, w którym jego zespół stracił trzy punkty w ostatniej minucie. Darren Bent zdobył wyrównującą bramkę w piątej minucie doliczonej do czasu gry, było to ostatnie zagranie meczu. Wcześniej sędzia techniczny poinformował o doliczeniu czterech dodatkowych minut.

Zachowanie Wengera będzie go kosztować najprawdopodobniej 8 tys. funtów i jeden mecz dyskwalifikacji. Francuz ma czas do czwartku by ustosunkować się do zarzutów i zaakceptować karę. Jeśli tego nie zrobi, czeka go przesłuchanie przed specjalną komisją.

Z powodu gola Benta Arsenal stracił szansę na tymczasowe przewodzenie tabeli Premier League.