Premier League. Manchester wygrywa z Tottenhamem

W meczu 36. kolejki Premier League Manchester United pokonał Tottenham 3:1. Zwycięskie bramki dla Czerwonych Diabłów padły w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Piłkarze Fergusona awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Zobacz gole ze spotkania Manchester - Tottenham?

Pierwsza połowa nie przyniosła spodziewanych emocji. Obie drużyny stworzyły bardzo mało sytuacji bramkowych. Odnotować należy strzał Giggsa z rzutu wolnego w mur i uderzenie Berbatowa, które zablokowali obrońcy.

Na początku drugiej odsłony swoją okazję miał Pavlyuchenko, ale przestrzelił z kilku metrów. Manchester odpowiedział w 57. minucie. W polu karnym faulowany był Evra. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Giggs. Wydawało się, że Manchester kontroluje grę, ale w 70. minucie Ledley King doprowadził do remisu.

Zespół Fergusona wziął się do roboty w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Efektem tego były dwie bramki dla Czerwonych Diabłów. Najpierw w 81. minucie Nani nie dał szans Gomesowi. Pięć minut później drugi rzut karny w spotkaniu wykorzystał Ryan Giggs.

Manchester po zwycięstwie awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Jeśli Chelsea nie wygra w niedzielę ze Stoke, straci pozycję lidera na rzecz Czerwonych Diabłów.

Rooney nie zagra do końca sezonu czytaj tutaj ?