Tarcza Wspólnoty. Manchester United lepszy od Leicester. Gol Zlatana

Jose Mourinho zdobył Tarczę Wspólnoty w oficjalnym debiucie w nowym klubie. Manchester United pokonał Leicester (2:1). Decydującego gola zdobył Zlatan Ibrahimović. W kadrze mistrzów Anglii zabrakło Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego.
Leicester
Bramki: Vardy (52.) Kartki: Simpson, King, Vardy - żółta Skład: Schmeichel - Simpson (63. Hernandez), Huth (89. Ulloa), Morgan, Fuchs (80. Schlupp) - Mahrez, Drinkwater, King (63. Mendy), Albrighton (46. Gray) - Okazaki (46. Musa), Vardy
Bramki: Lingard (32.), Ibrahimović (83.) Kartki: Bailly - żółta Skład: De Gea - Valencia, Bailly, Blind, Shaw (70. Rojo) - Carrick (61. Herrera), Fellaini - Lingard (63. Mata (90. Mchitarian)), Rooney (87. Schneiderlin), Martial (70. Rashford) - Ibrahimović
Początek spotkania przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Manchester United długo rozgrywał piłkę, a mistrzowie Anglii czekali na szansę do wyprowadzenia kontrataku. Groźna broń Leicester dała o sobie znać już w 5. minucie. Vardy ograł w polu karnym Bailly'ego i pomóc mu w zatrzymaniu najlepszego napastnika "Lisów" musiał Blind.

Kwadrans później Vardy stworzył kolejną groźną akcję. Zakończyła się ona groźnym rykoszetem po strzale Okazakiego, którego następny kontakt z piłką zakończył się trafieniem w poprzeczkę.

W 32. minucie Manchester ukarał Leicester za nieskuteczność. Jesse Lingard popisał się kapitalną indywidualną akcją. Anglik ograł aż trzech obrońców i po kilkudziesięciometrowym rajdzie pokonał bramkarza.

Mistrzowie Anglii zdołali wyrównać na początku drugiej połowy, a pomógł im w tym Fellaini. Pomocnik reprezentacji Belgii podał do Vardy'ego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z de Geą. Napastnik "Lisów" nie mógł takiej szansy zmarnować.

W końcówce tempo meczu spadło. Nie przeszkodziło to jednak Zlatanowi Ibrahimoviciowi, aby przesądzić o losach pierwszego trofeum w sezonie. Nowy napastnik Manchesteru United wygrał pojedynek główkowy z Morganiem i wykorzystując podanie Valencii ustalił wynik spotkania.

Manchester United wygrał 21. Tarczę Wspólnoty w historii.

W kadrze Leicester zabrakło dwóch reprezentantów Polski: Marcina Wasilewskiego i Bartosza Kapustki.