Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Członek FIFPro: Jose Mourinho powinien iść do więzienia

Jose Mourinho powinien iść do więzienia za traktowanie Bastiana Schweinsteigera - uważa prawnik i członek Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) Dejan Stefanović. Wtóruje mu prezes Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge: - Inni piłkarze dwa razy się zastanowią przed przejściem do Manchesteru

Nowy trener United układa drużynę po swojemu. Wszystko wskazuje na to, że nie widzi w niej 32-latka, sprowadzonego z Bayernu zaledwie rok temu.

 

Schweinsteiger nie zagrał w ani jednym meczu przygotowawczym. Mourinho zesłał go nawet do rezerw, z którymi trenuje aktualnie Niemiec.

 

- To jawny przykład znęcania się. W Słowenii Mourinho zostałby za to skazany i żądalibyśmy najwyższego wyroku: trzech lat więzienia. System kar jest przejrzysty: za znęcanie się i prześladowanie grozi do trzech lat w więzieniu - uważa prawnik i członek FIFPro Deja Stefanović.

 

- On chce zniechęcić Bastiana. Mourinho daje zły przykład. Ta sprawa powinna trafić do sądu - uważa Stefanović, dla którego to typowy przypadek nieuczciwego traktowania pracownika. Prawnik sądzi, że piłkarz powinien oficjalnie poskarżyć się na trenera i żałuje, że w piłce nożnej nie myśli się podobnie jak w normalnej pracy.

 

Rummenigge: Inni dwa razy się zastanowią przed przejściem do Manchesteru

 

- Jeden czy drugi piłkarz w przyszłości dwa razy się zastanowią, zanim zdecydują się na przejście do klubu, w którym tak traktuje się zawodników - skomentował całą sytuację prezes mistrza Niemiec, w którym Schweinsteiger występował wcześniej przez kilkanaście lat.

 

- W Bayernie taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca - zapewnił Karl-Heinz Rummenigge.

 

Ślub Ivanović i Schweinsteigera! Lewandowski gratuluje [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Komentarze (20)
Premier League. Członek FIFPro: Jose Mourinho powinien iść do więzienia
Zaloguj się
 • markinwords_91

  Oceniono 4 razy 4

  Jakie znęcanie się, jakie nękanie. Bastian dostał jasną informację, ma znaleźć sobie nowy klub. Do tego czasu trenuje z drużyną rezerw. Co to za dziwne wchodzenie w kompetencje trenera i jego zarządzanie składem.

 • malepifko

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli część polskich futbolowych działaczy też powinna iść do pierdla, bo wielokrotnie nagłaśniano sprawy jak traktują zawodników, których chcą się pozbyć lub zmusić do popisania nowego kontraktu.

 • stary.gniewny

  Oceniono 1 raz 1

  W Męczesterze piłkarze są męczeni, to całkowicie normalne.

 • leoleo

  Oceniono 3 razy 1

  szwajni to emeryt, dostał co prawda super kontakt na wyspach i może teraz pojechać na ibizę do jego końca; zdrowai

 • aistionnelle

  Oceniono 2 razy 0

  Ten człowiek nie jest normalny i wszyscy o tym wiedzą.Wyrzucany z pracy(Real, Chelsea) był wlaśnie dlatego, że piłkarze informowali właścicieli klubu (i mieli na to dowody )o tym, że w niesportowy sposób traktuje zawodników : czym innym jest ciężka praca na treningach, a czym innym uleganie widzimisię, sympatiom, antypatiom -spowodowanym wizją zespołu - rodem z elektronicznych gier, takich jak FIFA.W nastepstwie wyciąga się zawodników z innych klubów nierzadko psując im reputację na lata, rozbija zespół poprzez wyszukiwanie `zaufanych`etc..podważa kompetencje lekarza, wreszcie wchodzi w otwarty konflikt z szatnią A tu sadzanie na ławce ani odsyłanie do rezerw już nie pomoże, bo taki konflikt to jest koniec trenera.U Mourinho widać jasno próby budowania swojego ego kosztem innych ludzi, którzy o dziwo też znają swoje obowiązki i prawa.Jak się obecny skład nie podoba i nie umie się lub nie chce z nim pracować nie podpisuje się kontraktu-to naprawdę proste .

 • mirekk55

  0

  Dojdzie do tego że trener będzie niepotrzebny.To Prezesi i Menadżerowie będą w przyszłości ustalać składy wyjściowe drużyn.A co na mistrzostwach pokazał ten Niemiec -Nic...

 • agonda

  Oceniono 2 razy 0

  Mam nadzieję, że to ostatnia praca Mou w Europie. Ze swoim podejściem do ludzi nadaje się do Rosji czy Chin.

 • puch-atek

  Oceniono 1 raz -1

  faktycznie, Mu spada na psy; nadaje się na trenera w... Słoweni. Tam by się nim zaopiekowali. Tymczasem będzie znowu świrował i jątrzył w lidze angielskiej.

 • eses2

  Oceniono 4 razy -2

  Cały świat zbudowalibyście tylko na związkach zawodowych, "dobru publicznym" i "humanitarnym traktowaniu".....Resztki normalności jeszcze istnieją, także w piłce kopanej - aby był rozwój musi być wyzysk, zapierd..alanie od rana do nocy, wielkie cele a nie pakiety socjalne i specjalna ochronka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX