Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chińska firma przejęła Wolverhampton, klub Michała Żyry

Chińska firma Fosun przejęła Wolverhampton za 45 mln funtów - informuje BBC. Klub ma oficjalnie potwierdzić zmianę właściciela w czwartek. Piłkarzem "Wilków" jest Michał Żyro.
To już drugi klub angielskiej Championship (drugi poziom rozgrywek) przejęty przez Chińczyków. Tony Xia kupił Aston Villę.

Firma Fosun ma powiązania z superagentem Jorge Mendesem, który reprezentuje najbardziej wpływowe postaci w piłce nożnej, m.in. Jose Mourinho oraz Cristiano Ronaldo. Wolverhampton być może będzie zatrudniało klientów Mendesa. Prezesem Fosun jest Guo Guangchang, który jest 17. najbogatszym Chińczykiem.

Wolverhampton zajęło 14. miejsce w Championship w poprzednim sezonie - 16 punktów za strefą barażową i 18 punktów nad strefą spadkową. Na początku tego roku klub wzmocnił Michał Żyro, lecz w kwietniu uszkodził więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Do gry powinien wrócić pod koniec zaczynającego się niedługo sezonu.Dyskwalifikacja za seks z kibicką? Najdziwniejsze kary w sporcie [HISTORIE]


Zdjęcie Adidas OCHRANIACZE PIŁKARSKIE ACE CLUB S90340 Zdjęcie Adidas Ochraniacze piłkarskie 11 Club AH7789 Zdjęcie Adidas Ochraniacze piłkarskie Ghost Club AH7770
Adidas OCHRANIACZE PIŁKARSK... Adidas Ochraniacze piłkarsk... Adidas Ochraniacze piłkarsk...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: