Premier League. Newcastle rozbiło Tottenham! Arsenal został wicemistrzem Anglii, a City zagra w Lidze Mistrzów

W ostatniej kolejce ligi angielskiej nie obyło się bez sensacji! Spadkowicz pokonał Tottenham aż 5:1. Newcastle wygrało, chociaż grało w dziesiątkę. Arsenal rozbił Aston Villę aż 4:0. Chelsea zremisowała z Leicester 1:1.

W niedziele zakończył się sezon 2015/16 w Premier League. O ile mistrzostwo kraju zdobyło Leicester już kilka kolejek temu, o tyle wciąż trwała rywalizacja o drugie miejsce, czy o grę w Lidze Mistrzów.

Wicemistrzem Anglii został Arsenal Londyn, który rozbił Aston Villę 4:0. Trzy gole zdobył Olivier Giroud. A w doliczonym czasie gry bramkę zdobył Mikel Arteta.

"Kanonierzy" wyprzedzili w tabeli Tottenham. 'Koguty" nieoczekiwanie przegrały na wyjeździe z Newcastle aż 1:5. Spadkowicz wygrał chociaż od 67. minuty grał w dziesiątkę, kiedy to Aleksandar Mitrović otrzymał czerwoną kartkę .

Swansea, bez Łukasza Fabiańśkiego, zremisowało z Manchesterem City 1:1. Taki wynik sprawił, że City zapewniło sobie grę w Lidze Mistrzów.

O najbardziej elitarnych rozgrywkach w Europie z pewnością może zapomnieć Manchester United. Mecz "Czerwonych Diabłów z Bournemouth został przełożony, więcej informacji tutaj .

W spotkaniu starych mistrzów Anglii z nowymi, padł remis 1:1. Wasilewski grał z Chelsea od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.