Premier League. Robert Huth zawieszony. Zagra Marcin Wasilewski?

Jest duża szansa, że w dwóch ostatnich meczach Leicester City w tym sezonie Premier League wystąpi Marcin Wasilewski. Podstawowy obrońca nowych mistrzów Anglii Robert Huth został zawieszony na trzy mecze.

Huth został zwieszony za sytuację z meczu z Manchesterem United z 36. kolejki Premier League. Niemiec pociągnął Belga za włosy i choć sędzia nie zauważył tej sytuacji, to angielska federacja ukarała obrońcę.

To problem dla trenera Leicester, bo Huth to podstawowy stoper zespołu. W tym sezonie opuścił zaledwie jeden mecz. 19 grudnia nie zagrał z Evertonem, bo pauzował za kartki. Wówczas zastąpił go Wasilewski, a Leicester wygrało 3:2.

Polak w tym sezonie przeważnie siedział na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku jeszcze tylko w spotkaniu z Arsenalem 14 lutego. Wówczas w 54. minucie czerwoną kartkę obejrzał Danny Simpson, a Polak cztery minuty później zmienił Riyada Mahreza. Leicester prowadziło w tamtym momencie 1:0, ale ostatecznie przegrało 1:2.

Wasilewski zagrał też w jednym meczu w Pucharze Anglii i dwóch w Pucharze Ligi Angielskiej.

Do końca ligi Leicester pozostały mecze z Evertonem u siebie w sobotę 7 maja i wyjazdowy z Chelsea 15 maja. Na dwie kolejki przed końcem mają zapewnione mistrzostwa.

Mistrzostwo Leicester było mniej prawdopodobne niż to, że Bono zostanie papieżem. 8 największych bukmacherskich sensacji