Premier League. Walka o mistrzostwo wciąż trwa! Tottenham rozgromił Stoke, ale I tak zaliczył pudło sezonu! [WIDEO]

W spotkaniu 34. kolejki ligi angielskiej Tottenham pokonał na wyjeździe Stoke City aż 4:0. ?Koguty? tracą do Leicester pięć punktów.

Britannia Stadium jest znaną angielską "twierdzą", ale tym razem została podbita, a Stoke dotkliwie rozbite. Przewaga gości nie ulegała żadnej dyskusji. Wynik spotkania otworzył już w 9. minucie Harry Kane. Do końca pierwsze połowy nie padły żadne inne gole.

Druga odsłona również zaczęła się po myśli gości. W 53. minucie gola strzelił Dele Alli po pięknej asyście Christiana Eriksena.

Na 3:0, swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kane. Dla Anglika było to już 24. trafienie w tym sezonie! Następnie swojego drugiego gola powinien zdobyć Alli, ale katastrofalnie spudłował w dogodnej sytuacji.

(Zobacz Wideo)

Reakcja szkoleniowca była równie "ciekawa" co fatalne pudło pomocnika. Mauricio Pochettino był załamany kiksem swojego podopiecznego

Najpiękniejszym golem był jednak ten ostatni. Eriksen zagrał do Alliego, a ten huknął z woleja i zrewanżował się za poprzednią sytuację. Shay Given nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję i 40-latek był zmuszony do wyciągania piłki z siatki.

Tottenham dzięki wygranej zbliżył się do Leicester na pięć punktów, a do końca sezonu zostały zaledwie cztery spotkania.