Bohaterów dwóch. Znakomite noty polskich bramkarzy w Premier League

20. kolejka angielskiej Premier League była bardzo udana dla polskich bramkarzy. Artur Boruc został wybrany najlepszym zawodnikiem w meczu z Leicester, a Łukasz Fabiański był najlepszym piłkarzem Swansea w pojedynku z Manchesterem United.

Jeszcze kilka dni temu angielska prasa pisała o Arturze Borucu jako "najsłabszym bramkarzu roku w Premier League" . Polak nie zwykł się jednak krytyką przejmować i w meczu z wiceliderem tabeli pokazał się ze znakomitej strony. W 59. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Riyiada Mahreza. Co więcej, na trudnym terenie zachował czyste konto, choć jego drużyna ostatnie 30 minut musiała radzić sobie w osłabieniu.

Postawę Boruca doceniła telewizja "Sky", która wybrała go piłkarzem meczu oceniając jego występ na "8" (w skali od 1-10).

Nieco mniej udane popołudnie zaliczył drugi z naszych bramkarzy, Łukasz Fabiański. Jego Swansea przegrało na Old Trafford z Manchesterem United (1:2), ale Polak ze swojej postawy mógł być zadowolony. Nie popełnił żadnego błędu i pewnie interweniował na przedpolu. Brytyjska telewizja przyznała mu notę "7" - najwyższą w zespole Swansea. Zdaniem "Sky" lepiej od Fabiańskiego spisało się tylko dwóch graczy "Czerwonych Diabłów" - Anthony Martial (asysta i gol), a także Ashley Young (asysta).