Premier League. Trzecia z rzędu ligowa porażka Manchesteru United [WIDEO]

Fatalnej formy Manchesteru United ciąg dalszy. ?Czerwone Diabły? przegrały 0-2 na wyjeździe ze Stoke City, odnosząc trzecią z rzędu ligową porażkę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasGospodarze mieli inicjatywę od początku, choć nie stwarzali bardzo groźnych okazji. Wszystko zmieniło się w 19. minucie. Memphis Depay z sobie tylko znanego powodu próbował podawać głową piłkę do bramkarza zamiast normalnie ją przyjąć (choć trzeba zaznaczyć, że wiał dość silny wiatr), dzięki czemu futbolówkę przejął Glen Johnson. Podał ją do Bojana, który spokojnie umieścił ją w siatce obok bezradnych obrońców Manchesteru.

Już po kilku minutach Stoke zadało drugi cios, tym razem zabójczy. Piłka po strzale Bojana z rzutu wolnego zatrzymała się na murze, ale do piłki przed polem karnym dopadł Marko Arnautović. Austriak potężną bombę nie dał szans De Gei.

Jeszcze przed przerwą Arnautović miał znakomitą okazję na podwyższenie wyniku na 3-0, ale w sytuacji sam na sam z De Geą (po fantastycznym podaniu Bojana) uderzył tuż obok bramki. Druga połowa stała na dużo niższym poziomie. Manchester grał słabo. Pomimo to stworzył kilka okazji, lecz za każdym razem świetnie interweniował Jack Butland.

"Czerwone Diabły" zdobyły zaledwie dwa z ostatnich piętnastu punktów w lidze. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki to już czwarta porażka z rzędu - oprócz Stoke z Wolfsburgiem, Bournemouth oraz Norwich. Wcześniej Manchester remisował z West Hamem, Leicester oraz PSV Eindhoven co oznacza, że ostatni mecz podopieczni Louisa van Gaala wygrali 21 listopada (2-1 z Watford po samobóju w doliczonym czasie gry). Sytuacja, w której Manchester nie wygrał siedmiu meczów z rzędu we wszystkich rozgrywkach ma miejsce po raz pierwszy od 26 lat.

Posada Holendra już wcześniej miała wisieć na włosku, głównym kandydatem do zastąpienia go jest Jose Mourinho. Co ciekawe, już w poniedziałek Manchester United zagra z Chelsea.