Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Juergen Klopp chce, żeby Steven Gerrard wrócił do Liverpoolu

Jak podaje "The Independent", od czasu swojego przybycia na Anfield były trener Borussii zdążył odbyć już kilka rozmów telefonicznych z byłym kapitanem Liverpoolu. Klopp chciałby, aby 35-letni pomocnik Los Angeles Galaxy pomógł w szkoleniu, ale nie wyklucza, że miło byłoby ponownie zobaczyć go w barwach "The Reds".
Z tym ostatnim może być problem, ponieważ Gerrard jest jeszcze przez rok związany kontraktem z amerykańskim klubem, który nie ma ochoty wypuszczać Anglika tak łatwo, jak zrobił to kiedyś z Davidem Beckhamem. Rodak Gerrarda w ciągu pięciu lat gry dla Galaxy dwukrotnie wypożyczany do AC Milan. Jeśli Gerrard ma w ciągu najbliższego roku znowu zagrać dla Liverpoolu, klub z LA będzie chciał otrzymać pieniądze za jego transfer.

W środę ikona Liverpoolu wróciła do Londynu po rozczarowującym sezonie w MLS. Klub z LA został w zeszłym tygodniu wyeliminowany z play-off przez Seattle Sounders. Obecna umowa między "The Reds" a Galaxy pozwala Gerrardowi jedynie na trenowanie z zespołem aż do stycznia.

Angielski pomocnik dołączył do amerykańskiego klubu w połowie sezonu. Strzelił dwa gole w 14 meczach. W poniedziałek spotkał się z trenerem Bruce'em Areną, by porozmawiać na temat przyszłości swojej i klubu.

Gerrard zapowiedział, że zanim zwiąże się ponownie z Liverpoolem - nawet poprzez zwykłe treningi - poradzi się w tej sprawie swoich najbliższych. Podobał mu się czas spędzony w USA, ale tęskni za dawnym klubem i wierzy, że nadal byłby w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. W niedzielę ma pojawić się na meczu z Crystal Palace i po raz pierwszy porozmawiać na żywo z Kloppem, który dotychczas bardzo mocno rotował środkiem swojej pomocy.

Czy rozpoznasz sportsmenkę po jej zdjęciu z Instagrama?


Zobacz, jak się zmieniliśmy. Poznaj nowy Sport.pl


Czy Gerrard przydałby się jeszcze Liverpoolowi na boisku?
Więcej o: