Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juergen Klopp: Przyczyniłem się do stworzenia Lewandowskiego jako piłkarza

- Uwielbiam pracować nad takimi zawodnikami jak Robert, gdy przychodził do Dortmundu. Po moim przyjściu do Liverpoolu każdy młody piłkarz tego klubu powinien chodzić z uśmiechem na twarzy. Przed nimi szansa tak duża, jak nigdy przedtem - powiedział niemiecki trener.
Juergen Klopp od kilku dni jest menedżerem "The Reds". Kibice angielskiego klubu liczą, że były trener Borussii szybko poprawi wyniki drużyny.

Na ostatniej konferencji Niemiec zdradził, że zamierza odważnie stawiać na młodych piłkarzy i szukać wśród nich talentu na miarę Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik trafił do BVB w 2010 roku i pod okiem Kloppa wyrósł na jednego z najlepszych piłkarzy Bundesligi.

- To największa satysfakcja, jaką może mieć trener. Przed laty wziąłem go z niewielkiego klubu, a dziś przyglądam się, w jakim jest miejscu - powiedział o Lewandowskim Klopp. - To, jak bardzo się przez ostatnie lata zmienił, jest wręcz niewiarygodne. Nie jestem na tyle zarozumiały, by twierdzić, że to ja stworzyłem go jako piłkarza, ale na pewno byłem dużą częścią tego procesu - dodał.

Nowy trener Liverpoolu twierdzi też, że młodzi gracze Liverpoolu powinni cieszyć się z jego przyjścia do klubu.

- Uwielbiam pracować nad takimi zawodnikami jak Robert, gdy przychodził do Dortmundu. Dziś wiemy, którzy piłkarze są najlepsi na świecie. Ale nie wiemy, kto będzie w tym gronie jutro. Dlatego możemy nad tym pracować. Po moim przyjściu każdy młody piłkarz Liverpoolu powinien chodzić z uśmiechem na twarzy. Przed nimi szansa tak duża jak nigdy przedtem. Drzwi są otwarte dla każdego. Nie liczy się dla mnie doświadczenie. Najważniejsza cecha, jaką powinni mieć piłkarze Kloppa, to charakter - skończył.O błyskotliwej karierze i pasjach Roberta Lewandowskiego przeczytasz też w książce "Pogromca Realu" >>

Najgorsze stroje piłkarskie w historii
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.sport.pl/pilka/1,65080,19006413,juergen-klopp-przyczynilem-sie-do-stworzenia-lewandowskiego.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Juergen Klopp: Przyczyniłem się do stworzenia Lewandowskiego jako piłkarza","datePublished":"2015-10-11T14:42:00Z","dateModified":"2015-10-12T09:45:45Z","articleSection":"pilka","description":"- Uwielbiam pracować nad takimi zawodnikami jak Robert, gdy przychodził do Dortmundu. Po moim przyjściu do Liverpoolu każdy młody piłkarz tego klubu powinien chodzić z uśmiechem na twarzy. Przed nimi szansa tak duża, jak nigdy przedtem - powiedział niemiecki trener.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.sport.pl","logo":{"url":"http://www.sport.pl/logos/25.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Piotr Wesołowicz","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Juergen Klopp: Przyczyniłem się do stworzenia Lewandowskiego jako piłkarza","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/0b/1d/12/z18996747V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/0a/1d/12/z18996746V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/08/1d/12/z18996744V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/07/1d/12/z18996743V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/06/1d/12/z18996742V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/da/1e/10/z16904154V,Juergen-Klopp-i-Robert-Lewandowski.jpg","name":"Juergen Klopp i Robert Lewandowski","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/a4/1e/10/z16901540V,Jurgen-Klopp-i-Robert-Lewandowski.jpg","name":"Jurgen Klopp i Robert Lewandowski","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Czy Juergen Klopp podjął słuszną decyzję, przejmując Liverpool w trakcie sezonu?
Więcej o:
Komentarze (27)
Juergen Klopp: Przyczyniłem się do stworzenia Lewandowskiego jako piłkarza
Zaloguj się
 • hen-live

  Oceniono 16 razy 14

  Trzeba przyznać że faktycznie Klopp miał decydujący udział w rozwoju Lewandowskiego.Zresztą Robert zawsze to przyznawał.

 • tsaba110

  Oceniono 12 razy 12

  Skubany, ma rację - charakter rządzi i tyle.

 • lukasgld

  Oceniono 14 razy 10

  To prawda to on stworzył Lewandowskiego. Wyciosał go z dębu. Lewy przychodząc do Dortmundu miał tylko zadatki na dobrego piłkarza. W pierwszych meczach w Dortmundzie nie grał rewelacyjnie. Często nie mógł trafić w bramkę i dreptał po boisku jak nie miał piłki. Bayern dostał już produkt skończony. Bo gdyby takiego nie dostał to by go nie stworzył. Oczywiście Robert ma też swój w tym udział, bo się zawziął odrzucił pokusy i ma fajną kobietę u boku. Można powiedzieć super.

 • Jerzy Kozioł

  Oceniono 8 razy 8

  zawsze sądziłem, że w ostatnich latach dwie najważniejsze osoby w polskim futbolu to właśnie Lewandowski i Klopp. Za jego czasów 3 najlepszych polskich piłkarzy (Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek) grało w Borussi. A inne nie mniejsze talenty z naszej ligi przechodzą często do gorszych klubów i kończą na ławce - np. Rafał Wolski czy Artjoms Rudnevs.

 • nieweszles

  Oceniono 8 razy 6

  Zrobicie coś ku*wa w końcu z tymi reklamami? Czy wam po prostu też za to płacą? Nie da się przeczytać normalnego komentarza, to wszyscy koszą po 20 tys zł miesięcznie albo kupują telewizory za złotówki. Czy naprawdę tak trudno coś z tym zrobić?!

 • rodo69

  Oceniono 9 razy 5

  "wziąłem go z niewielkiego klubu" - Jurgen przewidział sytuacje w tabeli :v

 • 1witold4444

  Oceniono 4 razy 4

  Gazeto! Czy naprawdę nie można zablokować idiotów typu isedtegrjkg oraz mllotek34, żeby przestali zasypywać chyba wszystkie artykuły swoimi kretyńskimi "komentarzami" ("nie interesuje mnie to, od pol roku kosze 20 tys", "Znalazłem nową stronę z aukcjami") ?? To powinno byc dosyć proste.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy 4

  tytuł - "Klopp: Stworzyłem Lewandowskiego. Uwielbiam..."

  "Nie jestem na tyle zarozumiały, by twierdzić, że to ja stworzyłem go jako piłkarza, ale na pewno byłem dużą częścią tego procesu - dodał."

  ps. talent niczego nie gwarantuje, najważniejsze jest to między uszami

 • billyg976

  Oceniono 3 razy 3

  No to fakt, i za to będę mu wdzięczny do końca życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX