Premier League. Manchester United pokonał Liverpool, niesamowity gol Benteke

Manchester United pokonał na Old Trafford Liverpool 3:1 i po pięciu kolejkach Premier League zajmuje w tabeli drugie miejsce. Ozdobą meczu był przepiękny gol Christiana Benteke dla ?The Reds?

W pierwszej połowie mecz na Old Trafford nie zachwycił. United miał przewagę, ale nie potrafił zamienić jej na bramkę. Liverpool grał słabo.

Cztery minuty po zmianie stron prowadzenie "Czerwonym Diabłom" dał Blind, który pięknym strzałem z linii pola karnego pokonał Mignoleta. W 70. minucie rzut karny wykorzystał Herrera i Manchester prowadził 2:0.

Gdy wydawało się, że Liverpool się poddał, fenomenalnym strzałem nożycami popisał się Christian Benteke. "The Reds" mieli jeszcze sześć minut na doprowadzenie do wyrównania.

Gospodarze szybko pozbawili ich złudzeń. W 86. minucie pierwszego gola dla nowego klubu zdobył nowy nabytek Manchesteru, Anthony Martial. Francuz pokonał bramkarza po ładnej indywidualnej akcji.

W bramce "Czerwonych Diabłów" pierwszy raz w tym sezonie zagrał David de Gea, który w piątek przedłużył kontrakt z Manchesterem.

Po 5 kolejkach Premier League Manchester ma na koncie 10 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liverpool jest dziewiąty (7 punktów).

W ostatni weekend pięknie strzelali również... Edgar Davids i Dede [STADIONY Z CZUBA]