Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katarczycy kupili najstarszy klub świata. Jakie będą kolejne kroki?

Jak podaje angielska prasa, FC Sheffield zostało własnością szejków, kolejnym celem ma zostać budowa stadionu.
Pozornie FC Sheffield nie powinien budzić tak dużego zainteresowania mediów. Na co dzień występują w Northen Premier League Division One South, czyli na poziomie 8. klasy rozgrywkowej w Anglii. Skąd więc pojawiło się zainteresowanie ze strony katarskich szejków?

Otóż Sheffield to kawał historii. Klub został założony 24 października 1857 roku, został oficjalnie uznany przez FIFA za najstarszy na świecie. Mało tego, w 2004 roku zostali odznaczeni prestiżowym medalem za zasługi. Pozostałym klubem, który może poszczycić się taką nagrodą, jest tylko Real Madryt. Na sto pięćdziesiątą rocznicę powstania Sheffield odbyła się wielka ceremonia. Do Anglii przyjechał Inter Mediolan, aby rozegrać pokazowy mecz, a wśród gości wydarzenia pojawili się Pelé czy Sepp Blatter.

Od kilku dni angielska prasa donosi o wykupieniu "Starożytnych" przez Katarczyków. Wyłożyli oni na stół 100 tysięcy funtów. Dlatego ta inwestycja przypomina bardziej pielęgnowanie i wspieranie tradycji oraz historii Sheffield niż projekt zbudowania kolejnej europejskiej potęgi.

Zainteresowanie ze strony Katarczyków pojawiło się za sprawą Hassana al Thawadiego. Sekretarz generalny komitetu nadzorującego organizację mundialu w 2022 nie wziął się znikąd. Katarczyk studiował prawo w Sheffield w latach dziewięćdziesiątych. Dlatego wiedział, z czym ma do czynienia, długie negocjacje nie były potrzebne. Hassan al Thawadi załatwił inwestorów. Plany są jednak dalekosiężne, bardziej znaczące niż 100 tysięcy funtów.

- Mam nadzieję, że gdy powstanie stadion i muzeum na Olive Grove, dzieci z całego świata będą mogły odwiedzać miejsce narodzin futbolu, a przez to docenią, jak wielką podróż przebyła od tamtego czasu piłka nożna, co z kolei może uzmysłowić mundial w Katarze - powiedział Al Thawadi.

Stadion jest niezmiernie istotny, gdyż "Starożytni" obecnie nie mają własnego. Są zmuszeni do dzierżawienia i korzystania z cudzego w pobliskiej miejscowości Dronfield.Więcej o:
Komentarze (19)
Katarczycy kupili najstarszy klub świata. Jakie będą kolejne kroki?
Zaloguj się
 • kalowiec

  Oceniono 10 razy 6

  najpierw ruscy oligarchowie, teraz araby, totalna inwazja na Europę trwa!

 • bromborek83

  Oceniono 4 razy 4

  "Northen Premier League Division One South" - mocna rzecz;) .... 8 liga mistrzów -nasz klasa B ;P

 • az555

  Oceniono 5 razy 3

  Najstarszym klubem na świecie jest Legia.Pisał o nim już Mickiewicz(,,Dziady")

 • psyhodelic

  Oceniono 3 razy 3

  Niech wykupią uchodzców

 • brajanu

  Oceniono 7 razy 3

  '"Podczas podróży telefon jest ważniejszy nawet niż jedzenie!" - mówi w rozmowie z Middle East Online jeden z syryjskich uchodźców.'

  no to gazeta po kilku dnoiach ladnie wytlumaczyla po co imigrantom smartfony. byl juz wykres pokazujacy, ze jak manipuluja w mediach, wcale nie uciekaja cale rodziny, a glownie mlodzi i silny mezczyxni. potem byly zapewniania, ze uciekaja przed bieda. opkazuje sie, ze mieli calkiem dobre biznesy i zostaje ucieczka tylko przed wojna. to dlaczego nie podoba im sie w grecji, we wloszech czy na wegrzech?? przeciez tam juz wojny nie ma i nic im nie grozi.

 • mjetker

  Oceniono 7 razy 3

  parafrazując klasyka: "futbol się skończy(ł)"

 • amorvertical

  Oceniono 2 razy 2

  Następnym krokiem będzie wykupienie Oxfordu. Potem już pójdzie jak z płatka. Niestety dziewczyny nie będą tam miały wstępu, chyba że ubrane w nikaby.
  Takie spokojne zjadanie Europy po plasterku przez Arabów nieźle opisuje w swojej ostatniej książce "Uległość" Michel Houellebecq. Tam Sudowie kupili Sorbonę. No i wybory we Francji wygrała Liga Muzułmańska zawierając sojusz z francuską lewicą chcącą zaprotestować przeciw Frontowi Narodowemu Marie Le Pen. Wszystko odbyło się spokojnie, bez zamachów, terrorystów itd. w atmosferze ogólnej uległości. W nagrodę profesorowie mogli wziąć sobie drugie i trzecie żony. Młodsze:) Oraz potrójne pensje sfinansowane przez Saudów.

 • mazgre

  Oceniono 8 razy 2

  Może lepiej żeby Katar zainwestował te pieniądze w bardziej potrzebne sprawy jak chociażby pomoc imigrantom z w końcu zbliżonych kulturowo krajów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX