Premier League. Boruc nie zatrzymał Aston Villi.

W meczu pierwszej kolejki ligi angielskiej Bournemouth z Arturem Borucem w składzie przegrało u siebie 0:1
Bournemouth
Kartki: King, Cook, Gosling - żółta Skład: Boruc - Francis, Elphick, Cook, Daniels - Richtie, Gosling (84. O'Kane), Surman, Pugh (69. Gradel) - King (53. Kermorgant), Wilson
Aston Villa
Bramki: Gestede (72.) Kartki: Clark, Gueye, Westwood - żółta Skład: Guzan - Bacuna, Richards, Clark, Amavi - Veretout (71. Sanchez), Gueye, Westwood - Sinclair (78. Richardson), Ayew (59. Gestede), Agbonlahor
Nasz bramkarz przez cały mecz nie popełnił żadnych błędów. Bronił bardzo pewnie i w szczególności w drugiej połowie ratował swoich kolegów z opresji.

Niestety, Polak nie zachował czystego konta. Boruc skapitulował dopiero w 73. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Gestede i precyzyjnym strzałem w prawy róg bramki nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi.

Wyniki z dotychczasowych meczów 1. kolejki Premier League:

Manchester United - Tottenham Hotspur 1:0 (Walker 22' bramka samobójcza)

Bornemouth - Aston Villa 0:1 (Gestede 72')

Everton - Watford 2:2 (Barkley 76', Kone 86' / Layun 14', Ighalo 83')

Leicester - Sunderland 4:2 (Vardy 11', Mahrez 18' i 25', Albrighton 66' / Defoe 61', Fletcher 71')

Norwich - Crystal Palace 1:3 (Redmond 69' / Zaha 39', Delaney 49', Cabaye 90+4')